Anadolu rock ve hard rock müziğinin usta ismi Erkin Koray'dan üzen haber geldi. Kanada'nın Toronto kentinde yaşayan 82 yaşındaki Koray, akciğer rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bir süredir hastanede tedavi gören usta sanatçının hayatını kaybettiğini kızı Damla Koray duyurdu.

Canlar!

Yaşlanıyoruz herhalde artık...

Size bir-iki söyleyeceğim bir şey var, onu da söyleyeyim de... Neme lazım.

Bu arada Kanada seyahatimle ayrı kaldığımız süre içinde, tabii ki yeni eserler yaptım. Bunların hepsini kızım Damla’ya, Kanada "Weagle Records" firmasından size ulaştırması için bırakıyorum. Belki "Niye sen kendin çıkarmıyorsun?" diyeceksiniz... Vallaa, memleketin bu hukuki arızaları bende hiç heves bırakmadı. Sizin de kazanmış olduğunuz mahkeme dosyalarınızın üzerine bir çizgi çekip, çapulcuya "sen devam et" dense, sizde de aynı şey olur!

Ajda Pekkan ve Selda Bağcan Beşiktaş Stadyumu'nda düet yapacak Ajda Pekkan ve Selda Bağcan Beşiktaş Stadyumu'nda düet yapacak

Düşünebiliyor musunuz? Herif PEMBE plak kapağı yapmış. Kendi ruhunu yansıtıyor herhalde. Benim onayım yok, normal olarak. Zaten plak üzerinde onayı alınan herhangi bir şey de yok.

O yüzden bu işi kızıma bırakıyorum. Onun sinirleri benimkinden daha sağlam. Daha doğrusu ben ona, bu işlere sinirlerini bozmamasını telkin ettim.

Eserlerin adlarını özellikle şimdiden söylemiyorum. Sebebi var: "A" desem, ANNEN diye plak çıkartırlar yarın; söz ve müzik: Erkin Koray, diyerekten...

Söyleyeceklerim bu kadar.

Sizleri ne kadar sevdiğimi tarif edemem.

Mutlu yarınlar dilerim.

Erkin Koray

Editör: Olcay Ünal Sert