Ölüm haberi Nesrin Sipahi'yi şoke etti Ölüm haberi Nesrin Sipahi'yi şoke etti

Türkiye’nin Eurovision tarihinde elde ettiği en büyük başarılardan birini kazanan Şebnem Paker, Milas’taki Kırcağız Ortaokulu’na müzik öğretmeni olarak atandı.

NTV’den Bahar Gencer’in haberine göre; 2018’den itibaren Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Bireysel Ses Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Şebnem Paker, Milas’a atandı. Paker, Kırcağız Ortaokulu’nda müzik öğretmeni olarak göreve başladı.

‘BİRİNCİ OLMAK ÇOK ŞAŞIRTMIŞTI BENİ’
Eurovision’daki başarısının ardından müzik kariyerini sonlandıran Şebnem Paker, “Finaller için iki ayrı parça seslendirmiştim, ben diğer parçaya daha çok yükselmiştim ama Dinle finale kaldı. Birinci olmak çok şaşırtmıştı beni. Çünkü alışık olduğumuz Eurovision şarkılarından çok farklıydı, insanların kabullenebileceğini düşünmemiştim açıkçası” demiş ve eklemişti:

“Şarkı Avrupa’daki provalarında dinleyenler tarafından çok beğenildi. Yerel motifler barındıran bir şarkının bu kadar beğenilmesi olağanüstü şaşırttı beni. Ama Dublin’e gittiğimiz zaman provalarda şunu hissettim: Avrupa’nın her yerinden fanatikler dolduruyorlar salonu, sanki yarışmadaymışsınız gibi prova yapıyorsunuz. Sahneden indiğimde, Acayip bir şeyler oluyor dedim. Çünkü daha ilk duydukları anda tempo tutmaya başladılar. Ve o hafta boyunca sokakta yürürken star gibiydik, fanatikler tanıyorlardı. O zaman, ‘Dinle’ bir şey yapacak diye düşündüm. Yoksa stüdyo aşamasında hiç anlamamıştım.”

Editör: Olcay Ünal Sert