Usta söz yazarı Seda Akay mide kanaması geçirdi. Akay, sosyal medya hesabınmdan yaptığı açıklamada, "Tansiyon düşüklüğü sebebiyle çarşamba günü getirildigim acil serviste mide kanaması geçirdiğim anlaşıldı. Sanırım pazartesi, salıya kadar buralardayım." notunu düştü.

Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu Açıklaması: Nasıl İkna Ederim Bilmiyorum Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu Açıklaması: Nasıl İkna Ederim Bilmiyorum

Seda Akay hastanede yatarken çekilmiş fotoğrafını resmi instagram hesabından paylaştı.

Seda Akay kimdir?

Seda Akay 29 Aralık 1960 yılında İstanbul da dünyaya geldi.

Beş kişilik bir ailenin, üç kız çocuğunun en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlkokulu Mecidiyeköy 6 Ekim İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Mecidiyeköy Lisesi'nde okudu. Doğuş Spor Kulübü'nde 7 yıl lisanslı olarak voleybol oynadı. 1980 yılında müzik sektörüne Star Sanat Merkezi'nde organizasyonlardan sorumlu asistan olarak adım attı. 1990'lı yıllarda şarkı sözü yazmaya başladı. Zerrin Özer, Yeşim Salkım, Niran Ünsal, Nükhet Duru, Harika Avcı, Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Demet Akalın, Özcan Deniz, Hazal, Reyhan Karaca, Rober Hatemo, Ahmet Kaya, Burcu Güneş, Burçin Birben, Baha, Jale, Hazal ve birçok sanatçının albümlerine şarkılar yazdı. En bilinen şarkıları arasında yer alan Yeşim Salkım'ın seslendirdiği 'Deli Mavi' adlı eseri Cumhuriyetin 100. Yılında 6 sanatçı tarafından yeniden yorumlanmıştır. 

Seda Akay şarkıları:

Haktan
Helal et
Sevildiğini bil
Deli Mavi
Yaman Olacak
İki Gözüm
Sebebim
Yalancı ayrılık
Gözü Kör Olası
Sesini Duyur
Yoktan Geliyorum
Anlayamadım
Vay aney
Utanır gibisin
Aşk Yarası
Gurur
Kızıl Güneş
Bir Türkü
Aşk’a Davet Olmaz ki
Aşk Yetmiyor
Özlemem Seni
Kolay Değil
Sevdalım

Editör: Olcay Ünal Sert