Türk pop müziği tarihinin önemli söz yazarı ve bestecilerinden Şehrazat 1990 senesinde Süperstar Ajda Pekkan'ın yorumladığı "Yaz Yaz Yaz" şarkısıyla Türk pop müziğinin endüstriye dönüşmesinde  önemli bir kapı açmıştı.

Lara ‘’Seni Seviyorum  şarkısını birde benden dinleyin‘’ Lara ‘’Seni Seviyorum  şarkısını birde benden dinleyin‘’

Türkiye’nin en önemli 12 yıldızı tarafından Şehrazat’ın şarkıları yeniden yorumlandı. 'Şehrazat Bir Ömrün Hikayesi Volume 1 Tribute' saygı  albümünün çıkış şarkısı “Aşklayalım “ Süperstar Ajda Pekkan tarafından cover olarak yorumlandı.

Prodüktörlüğünü Atilla Şen’in yaptığı Coverz & DMC etiketiyle piyasaya çıkacak olan Şehrazat Bir Ömrün Hikayesi Volume 1 Tribute saygı  albümünün Süperstar Ajda Pekkan tarafından yorumlanan “Aşklayalım” söz & müziği ünlü besteci ve söz yazarı Şehrazat’a düzenlemesi ise Erhan Bayrak’a ait olup Mix Mastering çalışmaları IMS Mix Mastering tarafından tamamlamadı.

Şehrazat’ın  albüm kapağı ve Ajda Pekkan’ın  “Aşklayalım“  şarkı kapağı  yapay zeka ile üretildi. Dünden bügüne 14 potre fotoğrafının  ortak anlatımının oluşturduğu yapay zeka fotoğrafları son dokunuşları ise ressamlar  tarafından çizim teknikleriyle yapıldı. Bu yapay zeka fotoğrafları Onur Özışık imzası taşıyor.

Merakla Beklenen “Aşklayalım”  dijital mecralarda yayına girdi.

Editör: Olcay Ünal Sert