Selda Bagcan 17 Haziran 24

SELDA BAĞCAN, 'AĞLAMA ANNE' ŞARKISINI 27 YIL SONRA İLK KEZ KENDİ SAHNESİNDE SÖYLEDİ

12 Haziran 2024 Çarşamba akşamı Beşiktaş Stadyumu'nda Sezen Aksu imzalı, 'Ağlama Anne' adlı şarkıya Ajda Pekkan ile düet yapan Selda Bağcan tam 27 yıl aradan sonra şarkıyı kendi repertuvarına alarak canlı söyledi.

Ajda Pekkan Selda Bagcan 12.6.2024Selda Bağcan, Süperstar'ın konserinde "Bu şarkıya playback yapmayacakmıydık. Tonmaister bize sabotaj yaptı." demişti. Pekkan da "Böyle daha iyi oldu" şeklinde yanıt vermişti. Bağcan'ın heyecanlanarak şarkıya girememesi çok konuşulurken sosyal medya da 'prova yapmadılar mı?' yorumları yapılmıştı... Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından efsane şarkıcı Selda Bağcan şarkıyı kendi repertuarına alarak hafızasına kaydetti. Çağdaş halk müziğinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden Selda Bağcan, Bayramın ikinci günü KerkiSolfej'in yaz konserleri kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda unutulmaz bir akşama imza attı. Sanatçı 'Ağlama Anne'yi de ilk kez konserinde seslendirdi.

Selda Bagcan Bayramın 2. Gunu Harbiye 17.6.24
Kral Pop Radyo medya sponsorluğundaki konserine alkışlarla başlayan Selda Bağcan, Senforock Senfoni Orkestrası eşliğinde akşam boyunca sahnede fırtınalar estirdi. Yeğeni Serenad Bağcan sahneye çıkarak 'Dört Mevsim' ve 'Yiğidim Aslanım' şarkılarını seslendirdikten sonra halasının sahnesine konuk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Selda Bagcan Harbiye Acikhava Tiyatrosu 24
HARBİYE'DE BİR İLK YAPTI


İlk kez 'Ağlama Anne' şarkısını Harbiye Açıkhava'da binlerce kişilik koroyla hep bir ağızdan söyleyen Bağcan "Bu şarkıyı 1997'de stüdyoda bir kez söyledim. O kadar güzel söyledim ki bunu bir daha boyle söylemem dedim ve seslendirmedim. İlk kez burda bugün seslendirdim. Bugüne kadar 400 şarkı söyledim kadar bu şarkıların içinde benim için bu şarkı bir numara." dedi.

Selda Bağcan Harbiye

SÜPERSTAR ANKARA’DA FIRTINALAR ESTİRDİ SÜPERSTAR ANKARA’DA FIRTINALAR ESTİRDİ

Selda Bağcan, yeğeni Serenad Bağcan ile sahnesini paylaştı.

Kendi bestelerinin yanı sıra pek çok türküyü de kendine has yorumuyla seslendiren sanatçı, sesi ve yorumuyla yüreklere dokundu. Konserinin finalini hareketli şarkılarla yapan sanatçı keyif dolu bir akşam yaşattı.

Selda Harbiye Acikhava

Selda Bağcan hayranları Bayramın 2. günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkava Tiyatrosu'nu tıkabasa doldurdu.

Editör: Olcay Ünal Sert