Sertab Erener, 2024 Eurovision'un gerçekleşeceği İsveç'ten davet aldı.

Türk pop müziğinin en başarılı kadın sanatçılarından Sertab Erener, önceki akşam Kerkisolfej organizasyonun Kral Pop sponsorluğunda düzenlediği etkinlikte  Atatürk Kültür Merkezi, Türk Telekom Opera Salonu’nda sahne aldı.

Sertab Erener1

Sevenlerinin karşısına büyük bir coşkuyla çıkan Sertab Erener, yıllardır dillere pelesenk olmuş şarkılarını kendisini dinlemeye gelen binlerce seveniyle birlikte hep bir ağızdan seslendirdi. Atatürk Kültür Merkezi’nin kendisi için çok özel bir sahne olduğunu dile getiren Erener, “Öğrenci yıllarımda burada düzenlenen konserlere provalara hep gelirdim. O zamanlar hep hayal ederdim, bugün ise bu sahnede sizlerle birlikte olmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

Sertab Erener Eurovision

2003 yılında "Everyway That I Can" adlı şarkı ile Türkiye'yi temsil eden ve Türkiye'ye ilk birinciliği getiren Sertab Erener, bu yıl İsveç'te "Everyway That I Can"ın yeni versiyonunu seslendirecek.

Yıllar önce ülkemizi Eurovision'da temsil ederek “Eweryway That I Can” şarkısı ile birincilik gururunu bizlere yaşatan Sertab Erener, “Bu yıl Eurovision'un gerçekleşeceği İsveç'ten davet aldım. Yarışma gecesinin hazırlıklarına başladım. Sena Şener ile “Eweryway That I Can” üzerinde oynamalar yapıyoruz. Farklı bir versiyonu Mayıs ayında  sizlerle de paylaşacağız” dedi. Yaklaşık iki saat boyunca sahnede kalan Sertab Erener, muhteşem performansının yanı sıra enerjisiyle de büyük alkış aldı.

İstanbul konserinde bu yıl Eurovision'un gerçekleşeceği İsveç'ten davet aldığını söyleyen Sertab Erener, yarışma gecesi için hazırlıklara başladığını ve "Everyway That I Can" şarkısının farklı bir versiyonunu seslendireceğini açıkladı.

2024 Eurovision Şarkı Yarışması, yarı finalleri 7 ile 9 Mayıs 2024 tarihlerinde, final ise 11 Mayıs 2024 tarihinde İsveç'in Malmö kentinde bulunan Malmö Arena'da yapılacak.

Van da Cem Adrian'ın yüzüne su şişesi fırlatıldı! Van da Cem Adrian'ın yüzüne su şişesi fırlatıldı!

Editör: Olcay Ünal Sert