Nefise Karatay’ın sorularını yanıtlayan Müftüoğlu, 2000’li yılların başında, Ankara Numune Hastanesi’nin başhekimi olarak çalıştığı dönem ortak arkadaşlarından Aksu’nun hastalandığını öğrendiğini söyledi.

Aksu’yla bir türlü bir araya gelemediklerini dile getiren Müftüoğlu, ilerleyen süreçte sanatçının kendisini telefonla arayıp “Çok hastayım, hayatımla ilgili ciddi endişelerim var” dediğini aktardı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

En kısa zamanda geleceğim deyip kapattım telefonu. Ama ciddi ölçüde üzüldüm. Moral vermek için geri aradım. ‘Şarkılarınızın altında söz-müzik Sezen Aksu yazıyor. Gerçekten siz mi yazıyorsunuz, başkaları yazıyor siz kendi adınızı mı koyuyorsunuz?’ diye sordum. ‘Olur mu öyle şey, ismim yazıyorsa benimdir’ dedi ama rahatsız da oldu bu sorudan. ‘Bu kadar güzel söz yazıp müzik yapabilen birisi, gerçekten olağanüstü birisidir. Allah’ın mucize kısmetleri bu insanlara ayrılmıştır. Siz bu mucizelerden mutlaka nasiplenirsiniz. Ölümden korkmayın, kolay kolay ölmezsiniz’ dedim. Çok hoşuna gitti. Sonra tekrar aradı, ‘Çok iyi geldiniz bana, buluşmak için acele etmeyin’ dedi.”

Makarnacılar üzülecek!

Nuri Alço'nun eşi Burcu Alço'dan yeni açıklama: Bilinci yerinde! Nuri Alço'nun eşi Burcu Alço'dan yeni açıklama: Bilinci yerinde!

Nefise Karatay, makarna yedikten sonra uykusunun geldiğini söyleyince, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'ndan herkesi ilgilendiren bir makarna açıklaması geldi. Müftüoğlu: "Makarnayı sıcak yemezseniz, bol sebze ile yaparsanız, ne kadar çok sebze koyarsanız, kan şekerini yükseltmez ve size zararı o kadar az olur. Kıyma, et de makarnanın uyku yapıcısı etkisini azaltır. Glutensiz makarna olmaz. Makarna undan yapılmak zorunda. Her buğdaydan makarna yapılır. Ama unun içinde gluten muhakkak var. Makarna gibi yapılmış bir ürün yapabilirsiniz, mesela mısırdan sahte bir makarna yapabilirsiniz. Ama gerçekten makarnanın içinden gluteni çekmeniz mümkün değil, glutensiz ekmek mümkün değil" 

Editör: Olcay Ünal Sert