Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışanlara %34 zam yapıldığı, AK Partili ve CHP'li Belediyelere oranla zam oranının düşük kaldığı iddia edildi.

Yılda iki kere yapılan maaş zammının da yılda bir kereye düştüğünü söyleyen çalışanlar, oranın da söylendiği gibi yüksek olmadığını belirterek, "İBB çalışanlarının bizden daha iyi zam oranları aldığını duyuyoruz. Sendika çalışanlardan yana değil, Belediye yetkilileri tarafında." dedi. Daha önce grev de olduğunu belirten çalışanlar, HAK-İŞ Sendikası'nın çalışanların yanında olması gerektiğini belirttiler. 

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı olduğu zamanlar bile kendilerinden önceki çalışanların, böyle bir ekonomik kriz görmediklerini dile getiren işçiler, "O zamanlar bile zorlanmadık. İstanbul da tarihte MHP ilk defa bir yer kazanmış. Bizlere sahip çıkar dedik ama malesef öyle olmadı." dediler.

Belediye de mobbing uygulandığını da söyleyen bazı çalışanlar Ak Partili ve CHP'li Belediyelerin %70 - %80 çalışanlara  zam yaptığını, kendi maaşlarınınsa düşük kaldığını ifade ettiler. 

Volkan Yilmaz

Tolga Savacı Amerika da son yolculuğuna uğurlandı Tolga Savacı Amerika da son yolculuğuna uğurlandı

Volkan Yılmaz kimdir?

Volkan Yılmaz; 17.01.1972 yılında İstanbul Silivri’nin Kamiloba Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini de Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde tamamladı. 

Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurucu üyesi olan Volkan Yılmaz, ayrıca Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) Yüksek İstişare Konseyi Üyesidir. 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı ile Nişantaşı Üniversitesi’nin mütevelli heyetindedir. Uzun yıllar profesyonel futbol oynayan Yılmaz, bir dönem de Silivrispor forması giymiştir. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi olan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur.

25. ve 27.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı olan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi