Reuters’ta yer alan habere göre, 1990 tarihli “Nothing Compares 2 U” şarkısıyla dünya listelerinde zirveye oturmasıyla tanınan İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor 56 yaşında hayatını kaybetti.

Şarkıcının ailesinden yapılan açıklamada, “Sevgili Sinead’ımızın vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Ailesi ve arkadaşları mahvoldu” ifadesi kullanıldı. İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Müziği tüm dünyada seviliyordu ve yeteneği eşsizdi ve kimseyle kıyaslanamazdı” notunu düştü.

Şarkıcının ailesinden yapılan açıklamada, “Sevgili Sinead’ımızın vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Ailesi ve arkadaşları mahvoldu” denildi.

1980’li yıllarda şöhrete ulaşan şarkıcı, dünya çapında hayranlara sahip olmuştu. Şarkıcı, en çok da 1990’da çıkardığı dünya sıralamalarında birinci olan Nothing Compares 2 U şarkısıyla biliniyordu.

Siyasi ve sosyal görüşlerinde muhalif bir tavır takınan şarkıcı, 10 stüdyo albümü çıkardı.

Rekorların kraliçesi Işın Karaca Rekorların kraliçesi Işın Karaca

O’Connor’ın ilk albümü The Lion and the Cobra 1987’de çıktı ve ABD ve İngiltere’de ilk 40’a girdi.

2018’de İslam’ı kabul eden ve Şuheda adını alan O’Connor, sahne adını değiştirmemişti.

Sinéad O’Connor’ın kariyerindeki en kayda değer olaylardan biri, davet edildiği Amerikan NBC kanalında yayımlanan televizyon programı Saturday Night Live’da Papa 2’nci John Paul’ün resmini yırtmasıydı.

O’Connor, canlı yayında Bob Marley’in War şarkısını seslendirdikten sonra, Katolik Kilisesini protesto için kameraya bakıp, “Gerçek düşmanla savaşın” demişti.

O’Connor 2021’de New York Times gazetesine yaptığı açıklamada “Yaptığımdan üzgün değilim. Harikaydı” demişti

Editör: TE Bilisim