Geçen hafta hayata veda eden ünlü İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor ya da İslam dinine geçtikten sonra kullandığı adıyla Shuhada Sadaqat'ın son yolculuğuna uğurlanması için hazırlıklar başladı. Törenin, önümüzdeki hafta sonuna kadar yapılacağı belirtiliyor.

Hürriyet'in haberine göre bir süre önce İrlanda'dan taşınarak yerleştiği Londra'daki evinde cansız bedeni bulunan ünlü şarkıcının otopsisi tamamlandı.

Mustafa Mert Koç, "Çağatay çok güzel gitar çalar..." Mustafa Mert Koç, "Çağatay çok güzel gitar çalar..."

Otopsi raporu ve O'Connor'ın ölüm nedeni henüz açıklanmadı. Fakat şarkıcının naaşı ailesine teslim edildi. Ailenin de ünlü şarkıcıyı önümüzdeki haftanın sonuna kadar son yolculuğuna uğurlaması bekleniyor. 

Southork Adli Tıp Kurumu yetkilisi John Thompson, The Irish Times'a verdiği demeçte Sinead O'Connor'ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için yapılan otopsinin tamamlandığını ve cenazenin aileye teslim edildiğini belirtti.

Yetkililer, otopsi raporunun tamamlanıp açıklanmasının biraz daha zaman alacağını ifade etti.

Resmi yetkililerin ilk anda yaptığı açıklamaya göre Sinead O'Connor'ın ölümü şüpheli bulunmamıştı. Fakat son yapılan yazılı açıklamada eğer soruşturma açılması gerekirse bunun da kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. 

Editör: Olcay Ünal Sert