Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl? Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl?

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kaliteli bir yaşam için sağlık önerileri, hastalıkların belirtileri, teşhis süreçleri, tedavi yöntemlerini anlatırken, izleyiciler merak ettiklerini internette aramaya, eşe dosta danışmaya gerek kalmadan, tüm soruları detaylı anlatımlarla bu programda buluyor. 

ZEYTİNYAĞ VE DOMATES'TEKİ MUCİZE: LİKOPEN & POLİFENOL

Müftüoğlu bu kez, Sophia Loren'in cildinin güzelliğini sırrını paylaştı. Güzelliği dünyaca bilinen Sophia Loren'le 2000'li yılların başındaki sohbetini paylaşan Müftüoğlu: "Cildin temel oyuncusu antioksidan olarak likopen'dir. Ben kendisinden öğrendim, Sophia Loren'in güzellik sırrı da budur. 2000'li yılların başında Türkiye'ye geldiğinde sohbet etme imkanım olmuştu, bu kadar nasıl cildinizi güzel tutabiliyorsunuz dedim, Türk hanımları bir hazinenin içinde yaşıyorlar ama değerini bilmiyorlar. Ben cilt gençliğimi iki şeye borçluyum, biri zeytinyağına ikincisi domatese. Sonraki araştırmalardan öğrendik ki domatesteki mucizenin adı likopen, zeytinyağının içindeki de polifenoller" dedi. 

Editör: Olcay Ünal Sert