Başrollerini Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı ve Beyza Şekerci’nin paylaştığı ve Erkan Kolçak Köstendil’den Cezmi Baskın’a, Rozet Hubeş’ten filmin sürpriz oyuncusu Pascal Nouma’ya kadar zengin oyuncu kadrosunun yer aldığı “TAKIM: Mahalle Aşkına” filminin galası önceki akşam Cinemaximum Kanyon’da gerçekleşti.


Emre Şahin'in yönettiği ve İnan Temelkuran'la birlikte senaryosunu yazdığı filmin galasına kültür sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Babalarından miras kalan halı sahayı satmak istemeyen iki kardeşin hikayesini konu alan ve takım olmayı, zorluklara rağmen hayallerini oldurmak için çabalamayı ve mahalle dayanışmasını samimi ve eğlenceli bir dille anlatan
filmi izleyenle
"TAKIM: Mahalle Aşkına!" filminin Cinemaximum Kanyon’da gerçekleşen gala gösterimine kültür-sanat ve sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Tüm oyuncuların ve ekibin hazır bulunduğu galada, filmin sürpriz oyuncusu Pascal Nouma renkli görüntülere imza attı.

Cezmi Baskın
Yönetmen Emre Şahin’in “Bu film ülkenin karışık gündeminde izleyenlere nefes aldıracak, içimizdeki umudu canlı tutacak” diyerek nitelendirdiği “TAKIM: Mahalle Aşkına!”, iyinin kötüye karşı mücadelesini bazen eğlenceli bazen de hüzünlü bir şekilde anlatan hikayesiyle izleyenlerden tam not aldı.    
 
Bu Cuma Türkiye çapında gösterime girecek olan “TAKIM: Mahalle Aşkına” filminin başrollerinde Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı ve Beyza Şekerci var. Başrol oyuncularına son dönemin popüler oyuncuları Erkan Kolçak Köstendil, Uğur Uzunel, Özgür Emre Yıldırım, Ayça Erturan ile umut vaat eden genç oyuncular Kaan Turgut ve Yunus Emre Terzioğlu eşlik ediyor. Filmin genç kadrosunun yanı sıra Cezmi Baskın, Rozet Hubeş, Sinan Bengier ve Mehmet Özgür gibi sinemanın usta oyuncularının da eşlik ettiği filmin sürpriz oyuncusu ise Afrikalı bir göçmeni canlandıran Pascal Nouma.
 
Filmin kamera arkası ekibi de en az oyuncu kadrosu kadar güçlü. Yönetmenliğini Los Angeles’ta gerçekleştirdiği projelerle dünyanın pek çok festivalinden ödüller alan Emre Şahin’in üstlendiği filmin senaryosu, Bornova Bornova filmiyle 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü” alan İnan Temelkuran ve Emre Şahin’e ait. Filmin ses düzenlemesini ise Whiplash filmiyle 87. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Ses Miksajı” dalında Oscar kazanan Craig Mann gerçekleştirdi.
Filmin yüksek standartlarla çekilen futbol sahnelerinde aksiyon sahneleriyle ünlü görüntü yönetmeni Clint Lealos'un imzası var. Lealos; Discovery Channel, History Channel ve National Geographic gibi kanalların en sevilen programlarının görüntü yönetmenliğiyle tanınmış bir isim. Spark Film Collective, KargaSeven Pictures ve S1D6 Creative ortak yapımı olan “Takım: Mahalle Aşkına”, 23 Ekim 2015’te izleyiciyle buluşacak.


Beyza Şekerci 'Takım: Mahalle Aşkına' adlı sinema filminde futbolcuyu oynuyor.

Mahalle maçlarının konu edildiği döneme vurgu yapan film esprileriyle dikkat çekiyor.


Dün akşam İstanbul Levent'te Kanyon AVM de galası gerçekleşen
'TAKIM: Mahalle Aşkına' 23 Ekim Cuma günü gösterime girecek.