Çocukluğunun çok güzel geçtiğini dile getiren Tarık Tarcan, “Ailem Kayı boyundandır. Dedem bana ‘sen büyük dedeme benziyorsun’ derdi. Ailenin ve ilkokul öğretmeninin çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü bütün çocukluğu etkiliyor. Annem beni bir yere giderken komşuya bırakırdı. Eskiden paylaşım vardı, yeşil vardı. Şimdi her yer bina… Çocukken ben ilerde spor bakanı olacağım derdim, oyuncu oldum.” dedi.

Tarık Tarcan Hulya Kocyigit

Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl? Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl?

Tarık Tarcan mankenlik yaptığı dönemlerde başına gelen dikkat çekici bir olayı ise şu sözlerle anlattı: “Yerli ve yabancı markalarla çalıştım. Fransa’da 8 ay kaldım, İspanya’da çalıştım, Japonya’da kaldım. Piramitlerde katalog çekimi yaptım. Fotoğraf makinesi markası için her ülkeden yüz istediler. Orada ben rol aldım mesela. Oradan aldığım parayı eve koymuştum. Sonra Moda’da yemeğe gittim. O gün eve hırsız girmiş, parayı da almış. Sonra tabii hırsız bir daha girerse diye ben uyumadım, evden çıt sesi duysam uyanıyordum. Bir gün evde sürünerek uyandım. Uyanmak istiyordum ama uyanamıyordum; meğer kömürden ölüyormuşum. O günden beri hiçbir şeyi zorlamıyorum. O paranın çalınması benim gece uyumamamı ve hayatta kalmamı sağladı.”

Tarık Tarcan

Sporculuktan gelen biri olarak şöhreti kabullenemediği bir şey olduğunu ifade eden Tarık Tarcan, “Ben sporcu disiplini ile yaşayan biriyim, sigara içmem. Sporcu olmak beni bu konuda etkiledi; spora gideyim, arabaya atlayıp gezeyim, çadır kurayım. Çevrende birçok kadın oluyor ama kadın sana mı geliyor şöhrete mi geliyor bilemiyorsun. Çok şöhretli olmanın yalnızlaştırdığını gördüm. Doğal kalmak istedim. Çok okuyan bir insanım; daha çok bilim, teknik ve dünyayı anlamak üzerine okuyorum. Mesela yaşadığımız gezegen nereye gidiyor; bunlar beni ilgilendiriyor. İstanbul’u iyi ki terk etmişim, şimdi daha kötü. Ne zaman biteceğini bilmediğimiz bir ömür var.” dedi.

Tarık Tarcan Müjde Ar Fahriye Abla

Her yaşın oyuncuya ihtiyacı var diyen Tarık Tarcan, “Oyunculuğu erken bıraktım dediğim zamanlar da oldu. Bu dönemde bir oyuncunun menajerinin olması çok önemli.  Keşke o zaman da olsaydı... Çevresi olan doğru bir menajere sahip olmak çok önemli. Sinemayı bırakmış değilim. Televizyon programı yaptım yine yapmak isterim. Ama televizyonda program yok, diziler var.” dedi.

Fahri̇ye Abla Fai̇ş

Tarık Tarcan, Müjde Ar ile başrolü oynadığı 'Fahriye Abla' sinema filmi ile şöhreti yakaladı.

Tarık Tarcan Müjde Ar

Müjde Ar Fahri̇ye Abla

Tarık Tarcan Müjde Ar Fahriye Abla-1

Tarık Tarcan - Müjde Ar

Tarık Tarcan Hülya Avşar

Tarık Tarcan & Hülya Avşar

Tarık Tarcan Hülya Avşar Super

Tarık Tarcan ve Hülya Avşar, Yeşilçam film afişi çekiminden.

Editör: Olcay Ünal Sert