Tarkan'dan Ajda Pekkan'a, Emel Sayın'dan Sevim Emre'ye, Sibel Can'dan Taylan Antalyalı'ya her kesimden ünlü ünsüz vatandaş Elmalı'da yaşanan rezalet ve hukuk skandalına tepki gösterdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Antalya'nın Finike ilçesinde iki kardeşin maruz bırakıldıkları cinsel istismarı resmederek anlattıkları davaya ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösteren sanatçı Tarkan, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ‘konuyu takip ediyoruz’ demesi çok bir şey ifade etmiyor. Çünkü biliyorsunuz bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler” açıklamasında bulundu.

Antalya'da 7 yaşındaki 10 yaşındaki iki kardeşin anne ve üvey babaları tarafından cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor. Bugün artan tepkiler üzerine bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması için devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararı gözetilerek Bakanlığımızca yakın takibimizi sürdüreceğiz" açıklamasını yaptı.

Bakanlığın açıklamasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan sanatçı Tarkan ise Bakanlığı eleştirerek, “Bu kaçıncı takipsiz kalan dava?” diye sordu. Paylaşımında, “Çocuklarımıza sahip çıkmanızı korumanızı istiyoruz” ifadelerini kullanan Tarkan, “Yetkili merciler acilen harekete geçmeli ve bu ayıbımızın önüne geçmek için hemen gereği neyse yapmalı” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Antalya'da iki kardeşin öz annesi ve üvey babaları tarafından nitelikli cinsel istismara maruz bırakıldığı ile ilgili görülen davada, sanıklar tahliye edilmişti. Çocukların çizdikleri resimler ve beyanlarına rağmen annenin ve üvey babanın tahliye edilmesi tepki toplamıştı. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Twitter'dan "HSK da konu hakkında inceleme başlattı." açıklaması yaptı.

İşte yaşanan skandalı eleştiren ünlü isimlerin sosyal medya paylaşımları:

Sevim Emre: Çocukların gülmediği bir dünya, dünya değildir!

Hala ne duruyorsunuz ne bekliyorsunuz? Daha kaç yavru feda edilecek...

Toplum öfke patlaması yaşıyor sizler hala bir kararı veremediniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın "önüme gelirse imzalarım" dediği idam yasasını neden çıkarmıyorsunuz?

O yavruların çığlıklarını duymuyor musunuz?

Daha öncekiler gibi vermediğiniz cezayı yüce Rabbim versin... Bu pislikler kirletmesin dünyayı sizler de bu vebali yüklemeyin vicdanlarınıza...

Sayın parlamento üyeleri kulaklarınız sizleri o mevkiye getiren vatandaşlarınızın sesini duysun.. Bu masum yavruların ahı üzerinizde kalmasın. İdam yasasının bir an önce çıkması için gereken duyarlılığı gösterin. Gün aydın değil gün karanlık. Çocukların gülmediği bir dünya, dünya değildir... @gecce köşe yazım @rterdogan @abdulhamitgul @tcailesosyal

Sevim Emre, gecce'de yayınlanan yazısını #ElmalıDavası hastagh'i ile  paylaştı.

Ajda Pekkan: Çocuk istismarına hayır!

Türkan Şoray; #ElmalıDavası hastagh'i ile paylaştı.

Emel Sayın: Bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundasın!

Sueno Oteli'nde ilk konserini veren Sibel Can, #ElmalıDavası hastagh'i ile 3 ayrı paylaşım birden yapıt.

Sibel Can #ElmalıDavası hastagh'i ile; "Cehennem nedir bilir misin? Cehennem bir yer adı değildir. Bir çocuğun ağaç, kuş, böcek çizmek yerine ona yapılan zulmü çizmesidir!" açıklamasını yaptı.

Galatasaraylı milli futbolcu Taylan Antalyalı instagram hesabından; "Bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundasınız!" açıklamasını yaparak tepkisini ortaya koydu. Antalyalı, son olarak "İstismarın afı olmaz, olamaz!" mesajını paylaştı.

Editör: TE Bilisim