Tarkan'ın Perşembe akşamı YouTube üzerinden yayımladığı "Geççek" isimli şarkısına ait video klip birkaç saat içinde 3 milyona yakın kişi tarafından izlenirken sosyal medyada da gündem oldu.

Önce #geççek ardından da #gitçek etiketleriyle Twitter'da gündem olan şarkıda geçen "Gitçek gitçek, geldiği gibi gitçek/ Her şeyin sonu var, bu çile de bitçek" sözleri tartışma konusu oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve pek çok muhalefet partili milletvekili, şarkıyı sosyal medya hesabından paylaştı.

Akşener, Tarkan'ın şarkısını paylaşarak; "Çoğu gitti #AzKaldı." notunu düştü.

Bazı AKP'liler ise şarkıya tepki gösterdi.

Söz ve müziği Tarkan'a ait olan şarkı daha sonra diğer müzik platformlarında da yerini aldı. "Geççek"in düzenlemesi Tarkan'ın "Aacayipsin", "Ölürüm Sana", "Karma" ve "Dudu" gibi albümlerin aranjörü Ozan Çolakoğlu'na ait.

Sanat dünyasından destek yağdı.

Sanat dünyasından Selda Bağcan ve Hayko Cepkin yaptıkları paylaşımlarla Tarkan'a destek verdi.

Selda Bağcan: Helalsin TARKAN!.. Nihayet kükredin…

Hayko Cepkin: Tarkan olmaya çalışan popçuların zamanla 'mejajını aldım'cılara dönüştüğü ortamda, rahatı seçmemiş, hedefi belirtilmemiş paylaşımdan hapis yatılan süreçte, pop minvalinde sanat kaygısız ama nereye çekersen oraya giden dili ile 'cesurca' tanımına uygun ilk pop şarkısıdır. @tarkan

Editör: TE Bilisim