Maneviyata yönelerek sahne kariyerini bitiren Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur, sosyal medya hesabından tesettürlü pozlarını paylaştı. Fotoğrafları kısa sürede gündem olan Tayfur, tesettüre girdiği yönündeki iddiaları yalanlayarak "İslam dinine göre tesettür ve örtünmek bu değil. Ben kendi nefsimle mücadele ediyorum yoksa herkes gibi ben de farkındayım örtünmenin bu olmadığının" dedi.

Usta sanatçı Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'ın 35 yaşındaki kızı Tuğçe Tayfur, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda maneviyata yöneldiğini ve sahneleri bıraktığını duyurdu. Bu kararıyla dikkat çeken Tayfur'un başını kapatarak verdiği pozların ardından tesettüre girdiği ileri sürüldü. Kısa sürede sosyal medyada gündem olan Tayfur, sessizliğini bozdu.

Ferdi Özbeğen’in mezarı mı açılıyor? Ferdi Özbeğen’in mezarı mı açılıyor?

"TESETTÜRE GİRMEDİM"

Paylaşımına gelen eleştirilere cevap veren ve tesettüre girmediğini söyleyen Tuğçe Tayfur, "İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Ben tesettüre girdiğimi açıklamadım. Ağzımdan hiç öyle bir laf çıkmadı ki. Sadece kendi Instagram sayfamda her Instagram'ı olan gibi günlük fotoğraflarımı paylaşıyorum. İslam dinine inananlar için tesettür bu değil. Örtünmek bu değil. Ama dinimiz hoşgörü dini. Ben kendi nefsimle mücadele ediyorum yoksa herkes gibi ben de farkındayım örtünmenin bu olmadığının. Allah en doğru şekilde yapmayı nasip etsin" dedi.

Tuğçe Tayfur, maneviyatının ağır bastığını belirterek sahneleri bıraktığını açıklamıştı.

Sanat hayatında ki bazı durumların fıtratına uymadığını belirten Tuğçe Tayfur'un imajını yenilemesi, "Annesi Necla Nazır'ın yolunda" yorumlarını beraberinde getirdi. Sosyal medya da bu yorumların artması üzerine Tuğçe Tayfur tesettüre girmediğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Tuğçe Tayfur'un Instagram açıklaması

Editör: TE Bilisim