Selvi Boylum Al Yazmalım, Dila Hanım, Devlerin Aşkı, Bodrum Hakimi, Gönderilmemiş Mektuplar gibi çok sayıda kült film ile kameralar karşısına geçen ve unutulmaz ikili olarak anılan Türkan Şoray ve Kadir İnanır yıllar sonra bir araya geldi.

Türk sinemasının önemli isimlerinden Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Eskişehir'de İmren Erşen Oya Müzesi'nin açılışına katıldı. 

Eskişehir Tarihi Odunpazarı bölgesinde 1890 yılında yapılan konağın restorasyonun ardından kent müzeleri arasında yerini alan İmren Erşen Oya Müzesi'nde, sanatçının Türkiye genelinden ve ziyaret ettiği Balkanlar'dan topladığı yaklaşık 9 bin eser bulunuyor.

1977 yapımı Selvi Boylum Al Yazmalım ile unutulmazlar arasına giren ve son olarak 2003 yılında Yusuf Kurçenli'nin çektiği Gönderilmemiş Mektuplar sinema filmi ile kameralar karşısına geçen Yeşilçam'ın efsane oyuncuları TürkanŞoray ve Kadir İnanır yıllar sonra Eskişehir de müze açılışında bir araya geldiler.

Açılış töreninde konuşan ressam İmren Erşen, "Eskişehirli olduğum için vefa borcumu ödemek istedim. Çok mutluyum, umarım beğenirsiniz." diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu

Türkan Şoray ise kendisi için çok büyük anlam taşıyan müzenin açılışında olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Müzenin kendisi için çok anlamlı olduğuna işaret eden Şoray, "Çünkü burada acı, gözyaşı, sevinç her şey var. Onları içinde ayrı bir hayat var. Ben yemeni takmayı çok severim, burada da çok güzel örnekleri var." dedi.

Eskişehir’in çok özel bir şehir olduğunu belirten Kadir İnanır da "Bu müze tüm dünyaya duyurulmalı. Çünkü ülkemizin kültür ve sosyal hayatının en önemli tanıkları bu müzede." dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve davetliler "Selvi Boylum Al Yazmalım" filmi müziği eşliğinde müzenin açılışını yaptı.

Programın son bölümünde İmren Erşen, sanatçılar Türkan Şoray ve Kadir İnanır'a yazma hediye etti.

HİÇ AYRILMADIK Kİ...

Türkan Şoray ile Kadir İnanır'ın bir süredir aralarının açık olduğu iddia edilmişti. Türk Sineması'nın Sultanı, Kadir İnanır'ı programına davet etmiş İnanır katılamamıştı. Kısa süre önce sağlık sorunları yaşayan usta oyuncu İnanır bu soruya yanıt verdi.

Kadir İnanır "Biz Türkan Hanım ile hiç ayrılmadık ki. Görüyorsunuz işte gazetelerde, televizyonlarda. Onun için hiç ayrılık gibi görmüyoruz yani." dedi.

Editör: TE Bilisim