Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi

Usta oyuncu Ufuk Özkan bir süredir sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Verdiği kilolarla dikkat çeken başarılı oyuncu yanlış bir diyet uyguladığını, bu nedenle de bağışıklık sisteminin çöktüğünü açıklamıştı. 17 yıllık eşi Nazan Güneş’ten geçen yıl boşanan 48 yaşındaki oyuncu hakkında siroza yakalandığı söylentisi de çıkmıştı.

Sağlık sorunlarına rağmen iş hayatını hiç aksatmayan, peş peşe dizi ve filmlerde rol alan Özkan, son olarak Ersoy Güler'in yazıp yönettiği “Sağ Salim 3: Ölü Ya da Diri” filminin kadrosuna dahil olmuştu. Ufuk Özkan’ın bu arada karaciğer yetmezliği nedeniyle organ nakli için başvurduğu öğrenildi.

Siroz hastalığına yakalanan oyuncu Ufuk Özkan'ın karaciğer nakli olmazsa 1 yıllık ömrü kaldığı iddia edildi. Oyuncu sosyal medya hesabından dua isteyerek yanıt verdi.

Oyuncu Ufuk Özkan, karaciğer yetmezliği nedeniyle organ nakli başvurusu yaptı.

Verdiği kilolarla dikkat çeken oyuncu, yanlış bir diyet uyguladığını, bu nedenle de bağışıklık sisteminin çöktüğünü açıklamıştı. Özkan için doktorlarının, "Dokuz ile 12 ay arası ömrünüz kaldı. Nakil olmanız gerekiyor" dediği öğrenildi.

Geniş Aile dizisindeki Cevahir rolü ile ünlenen oyuncu Ufuk Özkan'ın yeni projesi için yaptığı yanlış diyet ile 5- 6 kilo vermek isterken 17 kiloya yakın kilo kaybettiği ortaya çıktı. Sağlığını tehdit eden bu durum hakkında ilk açıklama oyuncunun kendisinden geldi.

Ufuk Özkan sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "Bugün sağlığım hakkında çıkan haberler ile ilgili sizlere bi açıklama yapmak istiyorum.Bir süredir karaciğerim ile ilgili problemler yaşıyorum.Organ nakli gerekliliği ihtimaline karşı da tabiiki uzman doktorlar tarafından durumum gözlem altında kontrollerim düzenli olarak yapılıyor.Gelişebilecek süreçler ile ilgili önceden görüşmeler yapılıyor..Sevenlerimden endişe dolu mesajlar aldım ve çok üzüldüm.Hayat bizleri hastalıklarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda bırakıyor.Ama yaşadığım bu süreçlerin hiçbir zaman işimi etkilemesine izin vermedim. Bugünden sonrada Allah'ın izniyle böle bi niyetim yok en kısa zamanda yeni dizi ve filmlerle huzurunuza çıkacağım.Tüm sevgi dolu dua dolu mesajlarınız için çok teşekkür ederim O Saygı ve Sevgilerimle Ufuk özkan (abiniz, kardeşiniz) İyi ki varsınız."

Editör: TE Bilisim