Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, anlamlı bir geceye ev sahipliği yaptı. Polat Yağcı'nın organize ettiği konserde ünlü sanatçı Uğur Aslan ve Antakya Medeniyetler Korosu şarkılarını hep birlikte deprem bölgesinde yaralara merhem olmak için söylendi.

HER ŞEY DEPREM BÖLGELERİNE “SU”OLMAK İÇİN!

Konser öncesi ünlü sanatçı Uğur Aslan ve Antakya Medeniyetler Korosu şefi Yılmaz Özfırat, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Özfırat, “Bu akşam farklı bir heyecanlıyız. Çünkü Uğur Aslan’ın başlattığı projeyle deprem bölgelerine su arıtma üniteleri alınacak. Bu gece dinleyiciler yaralarımıza dokundular ve bizimle bir bütün oldular. Herkese vereceğimiz konserde deprem gerçeğini anlatmak istiyoruz.” sözlerine yer verdi. Değerli projeye değinen Aslan ise, “Su çok temel bir ihtiyaç… Taşınabilir sular deprem bölgeleri için çok sıkıntı…Bu yüzden ömür boyu sürecek, sürdürülebilir bir şey istiyoruz. Hedeflediğimiz su filtre cihazlarının artması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Zuhal Olcay sahnesinde Halil Ergün'ü ağırladı Zuhal Olcay sahnesinde Halil Ergün'ü ağırladı

UĞUR ASLAN VE ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, DEPREM BÖLGELERİNE UMUDU TAŞIDI!

Büyük acının kalplerde hissedildiği konserde, eşsiz performanslara imza atıldı. Her seslendirilen şarkının umut taşıdığı gece de  6 Şubat’ı unutmayan binlerce müziksever tek yürek oldu. Konserin ilk bölümünde sahne Antakya Medeniyetler Korosu’nundu. Depremin olduğu 04.17 saatinin perdeye yansıtılması ile başlayan gece ilk dakikalarda dinleyicileri duygulandırdı. 46 kişiden oluşan dev ekip, türküler, uzun havalar ve günümüzün sevilen şarkılarına yer verdiği repertuvarıyla Kuruçeşme dinleyicisinin kulaklarının pasını sildi. Depremde hayatını kaybeden Kıbrıslı voleybolcu çocukları “Mağosa Limanı” parçası ile anan ekip, hüzün dolu performansıyla Kuruçeşme dinleyicisini gözyaşlarına boğdu.

Konserin ikinci yarısına ünlü sanatçı Uğur Aslan’ın da dahil olmasıyla heyecan ikiye katlandı. Antakya Medeniyetler Korosu eşliğinde parçalarını depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısına seslendiren Aslan, alkış yağmuruna tutuldu.

Hem müzikseverlerin hem de depremzedelerin yüreklerinde sonsuza kadar yaşayacağı bu özel gecede unutulmaz bir konsere imza atıldı.

Editör: Olcay Ünal Sert