Tarkan: Ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınları için bizlere Cumhuriyeti armağan eden Atamızı saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun.

Yıldız Tilbe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ay-yıldızlı kırmızı kostümüyle mesajını verdi.

Işıl Yücesoy: Dünya döndükçe…. İlelebed… Bayramımız kutlu olsun. 

Ayşegül Aldinç: Yanı başında olmak... Hayâli bile güzel...

Fazıl Say: Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. İzindeyiz. Müteşekkiriz. Gurur doluyuz. Atatürk’ün aydınlık yolunda daha nice nice yüzyıllara. Fazıl Say “100.Yıl Marşı” (şiir Ayten Mutlu) Opus 106, 2023, Can Okan, şef, İzmir Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi gençlik korosu ve genç Opera solistleri ile. Koro şefi İlhan Akyunak.

Ata Demirer: Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.” M. Kemal Atatürk

Cem Yılmaz: Cumhuriyetimizi bize armağan eden büyük Atatürk,100.yılda da seni kalpten özlüyor, önünde saygıyla eğiliyorum. Çok yaşa cumhuriyetim.

Zafer Algöz: CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA… Bayramımız kutlu olsun… Aziz Atatürk ,vatan sana minnettardır… Sonsuza dek yaşatacağız..

Mustafa Kemal Atatürk resmi geçit törenini izlerken.

Türk Halk Müziği ve Fantezi Müzik sanatçısı Hasan Yıldırım, oğlu Aziz ile birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Hasan Yıldırım mesajında "Yapılan Okulistik Sınavında İstanbul Beşiktaş ilçesi ikincisi olan Oğlum AZİZ 
seninle gurur duyuyorum." notunu düştü. 

Kenan Doğulu: İkinci Yüzyıl’a birlikte giriyoruz canım İzmir. Muhteşem bir gece bizi bekliyor. Yaşasın Cumhuriyet, sonsuza dek izindeyiz Atam.

Hazal Kaya: Senin eserin olan Cumhuriyet ile büyümüş çocuklar, en temel haklarına dünyanın büyük kısmından önce kavuşmuş kadınlar olarak; daha iyiye, daha güzele, daha doğruya ulaşma azmini senden aldık. Her ne olursa olsun “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” olabilmeye dair fikri, cesareti, gücü senden aldık. Bağımsızlığımızın, varlığımızın 100. Yılını kutlarken seni daha iyi anlıyor, daha çok şükran ve minnet duyuyorum. Seni çok seviyoruz Ata’m! Daima izindeyiz! Çok yaşa Cumhuriyet!

Acun Ilıcalı: Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Milletimize Cumhuriyet'i armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümü kutlu olsun.

Melisa Sözen: Bu güzel ülke ve halkı için her zaman her şeyin en iyisini istemiş, bu uğurda bir insan ne kadar üstün bir çaba gösterebilirse o kadar çabalamış ve bizi karanlıktan aydınlığa taşımayı başarmış olan, bu toprakların gördüğü en büyük lider olan Mustafa Kemal Atatürk’e 100. yaşını kutladığımız Cumhuriyeti bize armağan ettiği için bütün kalbimle müteşekkirim. Bizlere laik, bağımsız, modern, eğitimli ve hoşgörülü bir toplumda yaşama şansı vermek için en koyu karanlıklara göğüs gererek kurulan Cumhuriyetimizin 100. yaşı kutlu olsun!

Harun Tekin: Anlaşmak, uzlaşmak, mücadele, direnmek, yenilgi, barış gibi kavramların ne ifade ettiğini yıllar geçtikçe biraz daha iyi anlayan her Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı gibi, güzel ülkemin tüm insanlarının önce birlikte, insan onuruna yaraşır biçimde yaşamayı talep etmekte, sonra, önünde herkesin eşit olduğu yasalara sahip olmakta, ve en önemlisi, bu dünyadaki hayatımızı coşkulu, neşeli, mutlu geçirmenin mümkün ve doğru olduğu konusunda anlaşmalarını dilerim. Bence cumhuriyet bir marş değil, henüz yazımı bitmemiş bir şarkıdır. ve ben o şarkıya hala büyük aşkla talibim. Bu güzelim şarkıyı yazmaya başlayan sevgili Atatürk’ü ve cumhuriyete emek veren herkesi; ama bugün en çok, bu coğrafyada, o şartlar içinde, laik bir cumhuriyet kurmayı hayal edip bunu başaran canım Atatürk’ü; mahçup ve kararlı bir irade ile; cehennemin ortasında bile yüzümüzü güldürüp gözümüzü ıslattığı her an için sonsuz saygıyla anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. 

Pınar Altuğ: Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene

Ajda Pekkan: Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.... Minnet ve Saygıyla...

Türkan Şoray: Atam bize emanet ettiğin Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkacağız

Suphiye Orancı, İbrahim Tatlıses'in filmlerinde figürandı.... Suphiye Orancı, İbrahim Tatlıses'in filmlerinde figürandı....

Emel Sayın, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yer aldıkları, yapay zekâ ile yapılmış fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı.

Şahan Gökbakar, Cumhuriyet Bayramı'nda bu kareyi paylaşarak takipçilerinin 100. yıl dönümünü kutladı.

Mustafa Sandal: 30 yıllık meslek hayatım boyunca yaklaşık 3500 konser verdim ama en özeli buydu. Büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıl coşkusunu Merzifonlularla kutladık. Enerjiniz ve coşkunuz için teşekkür ederim. İyi ki, bu vatanın evladıyım, iyi ki bu ülkede müzik yapıyorum. Nice 100 yıllara 🙏🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı ve minnetle 🙏
 

Editör: Olcay Ünal Sert