Türk sinemasında 150’den fazla filmde rol alan, Yeşilçam'ın usta ismi Kayhan Yıldızoğlu, yaşlılığa bağlı olarak cumartesi günü hayatını kaybetmişti. 90 yaşında vefat eden Kayhan Yıldızoğlu’nun cenazesine çok sayıda sanatçı katıldı. Şener Şen, cenazede fotoğraf çektirmek isteyen bir hayranını azarladı.

Kayhan Yıldızoglu CoverUsta tiyatrocu ve sinemacı Kayhan Yıldızoğlu, önceki gün İstanbul'da vefat etmişti. Yeşilçam ve tiyatromuzun usta isimlerinden biri olan ve 90 yaşında hayatını kaybeden Yıldızoğlu'nun kızı Sibel Aybar, vefat haberi sonrası açıklamada bulunmuştu.

Kayhan Yıldızoğlu Kolaj

"ÖLÜM NEDENİ YAŞLILIĞA BAĞLI"

Aybar, "Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz pazartesi günü öğlen namazında Levent'ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy'e defnedilecek" demişti.

Kayhan Yıldızoğlu Şener Şen Veda

ÇOK SAYIDA SANATÇI KATILDI

Kayhan Yıldızoğlu’nun cenaze namazı bugün öğlen vakti Levent Camii’nde kılındı. Yıldızoğlu’nun kızları Sibel Ayar ve Deniz Yıldızoğlu, çok sayıda sanatçının katıldığı cenazede taziyeleri kabul etti. Cenazeye, merhum sanatçının eski eşi Suna Yıldızoğlu, Şener Şen, Müjdat Gezen, Kerem Alışık, Menderes Samancılar, Gökhan Keser, Levent Can, Birol Güven, Meltem Cumbul gibi çok sayıda isim katıldı.

Kayhan Yıldızoğlu 11.3.2024 Veda

"İNSANLARI BURADA TOPLADIĞI İÇİN BİLE ÜZÜLEN İNSANDIR"

Kayhan Yıldızoğlu’nun kızları, babalarının resmi tören istemediğini söyledi. Sibel Ayar, “Çok özel bir insandı. Herkesin çok sevdiği, herkese çok yakın, sıcak, entelektüel, iyi bir arkadaş, iyi bir babaydı. Benim ve herkes için çok önemli birisi gitti. Hasta oldu ama hiçbir zaman yenik düşmedi. Hep aklı başında, ayaktaydı. Gözleri görmüyordu ve onu en çok bu rahatsız ediyordu. Kontrolü elinde tutmayı seven birisiydi. Böyle bir şey planlamıyordu. Çok daha sade bir şey istiyordu. İnsanları burada topladığı için bile üzülen bir insandır. Tören istemiyordu. Babamız olduğu için söylemiyoruz bir değerdi” diye konuştu.

Suna Yıldızoğlu

Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı

"ANNEM, BABAM GİBİYDİ"

Kayhan Yıldızoğlu’nun eski eşi Suna Yıldızoğlu, cenazede gözyaşlarını tutamadı. Oyuncudan "Annem babam gibiydi’ diye bahseden Suna Yıldızoğlu, “Kültürlü, esprili, beyefendi, fikrini söylemekten çekinmeyen söylerken de kimseyi kırmayan bir insandı. Benim için çok özel bir insandı. Evlendiğimizde ben çok gençtim. İç dünyamı keşfeden adamdı. Kim olduğumu, ne yapabileceğimi öğretti bana. Benim için hoca gibiydi, annem babam gibiydi. Annemi babamı ne kadar sevdiysem onu de sevdim hep de seveceğim. Hiçbir pişmanlığım olmadı. Soyadını istedim, ‘Kızım saçmalama tabii ki’ diyerek kabul etti” ifadelerini kullandı.

Şener Şen Törende

Milliyet'ten Seçkin Şenvardar'ın haberine göre usta oyuncu Şener cenaze töreninde fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını azarlayarak tepki gösterdi.

HAYRANINI AZARLADI

Şener Şen, yakın dostu Kayhan Yıldızoğlu’nu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Şen, “Özel bir kişilikti. Eskilerin şahsına münhasır dedikleri kişi. İstediği gibi yaşadı. Farklı biriydi. En zor koşullarda bile mizahla hayata tutunmasını bilirdi. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Usta oyuncu, cenazede fotoğraf çektirmek isteyen bir hayranını da azarladı. Buranın fotoğraf çektirme yeri olmadığı ifade eden Şener Şen, tepki göstererek hayranını uzaklaştırdı.

Müjdat Gezen

Müjdat Gezen, Kayhan Yıldızoğlu ile birlikte Cüneyt Arkın ve Gönül Yazar'ın da yer aldığı Pera Müzikali'nde birlikte rol almışlardı. 

Pera Müzikali

"EN SON BİRLİKTE OYNADIK"

Müjdat Gezen, “1960 yılında şehir tiyatrosundan çok yakınımdı. Beraber oyunlar oynadık. En son oyunu da benim tiyatromda birlikte oynadık. Çok sevdiğim bir dostumdu. Akrabadan öteydi. Sürekli görüşürdük. 91 yaşındaydı ve gayet güzel oynuyordu. İyi bir hayatı oldu” diye konuştu.

Kayhan Yıldızoğlu Battalgazi Destanı "YERİ ASLA DOLMAYACAK"

Menderes Samancılar, “Değerli bir ustamızı kaybettik. Güzel günler geçirdik. O bizim tesellimiz olacak. Yaşarken bize çok güzel şeyler öğretti. Onunla çalışmış olmak, aynı sahnenin tozunu yutmak benim için çok onur verici. Yeri asla dolmayacak, asil bir sanatçıydı” dedi.

"KALPLERİMİZE GÜZEL RESİMLER ÇİZDİ"

Kerem Alışık, “Çok önemli bir ismi daha, sevdiği arkadaşlarının yanına, gökyüzüne uğurluyoruz. Kayhan abi bir yıldızın oğlu gibiydi. Işıklı, neşeli, parlak, asil, kibar, ilgili, kültürlü, entelektüel bir insandı. Son ana kadar yaşama tutunmaya çalıştı. Sanki gökyüzünün yeryüzündeki süsü gibiydi. Kalplerimize güzel resimler çizdi ve şimdi onu kendi yıldız dediğimiz gökyüzüne uğurluyoruz. Bir bir değerlerimizi gönderiyoruz. İçimizden uğurlayamasak da onlar gidiyorlar. Herkesin başı sağ olsun” sözlerine yer verdi.

"MÜTHİŞ BİR OYUNCUYDU"

Birol Güven, “Hepimiz çok güzel bir kültürle büyüdük. Yeşilçam kültürüyle büyüdük. Bunu böyle hissediyorum. Yeşilçam’a çok büyük borcumuz var. Müthiş karakterler tanıdık orada. Kayhan Yıldızoğlu bize o kadar zengin, o kadar çeşitli karakterlerle çıktı ki karşımıza… Yeşilçam’ın ortak özelliği inanılmaz sıcak insanlardı. Büyük oluşturduğumuz bu kültürde büyüklerimizi inanılmaz payı var. Kötü adam oynadığı zaman bile sevdik onu. Müthiş bir oyuncuydu. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Kayhan Yildizoglu Kimdir

"HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN"

Meltem Cumbul, “Hepimizin başı sağ olsun. Kayhan Yıldızoğlu bir tane başka da yok” diye konuştu.

"ÇOK ÖZEL BİR İSİMDİ"

Şarkıcı Gökhan Keser, “Hepimiz için çok özel bir isimdi. Üzgünüz başımız sağ olsun” dedi.

Yeşilçam’ın yıldızı Kayhan Yıldızoğlu, İstanbul Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: Milliyet