Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede, alınan maske mesafe tedbirleriyle, hastalığın yaygınlaşarak çoğalması ve can kaybının önüne geçilmesi için büyük bir çaba sarf ediliyor.

Salgının hayatımıza girmesinden yaklaşık bir yıl sonra bulunan aşı sayesinde, bağışıklık güçlendirilip hastalığa karşı daha dirençli olmamız sağlanıyor.

Ülkemizde de uygulanan aşı çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, bazı kesimler üretici firmaların sorumluluk kabul etmemesi nedeniyle aşıya karşı.

Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe de bu isimlerden biri.

Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabından Koronavirüs aşısı olmayacağını açıkladı.

YILDIZ TİLBE'DEN AŞI OLMAYACAĞIM PAYLAŞIMI

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarında defalarca aşı olmayacağını dile getiren Tilbe, yeni bir paylaşımda bulundu.

"Ölürsem ölürüm" diyen Tilbe, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"ÖLÜRSEM, ÖLÜRÜM"

"Korumayan bir aşıyı niye olayım. Kanıtlanmamış, üretenlerin bile sorumluluğunu almadığı, bir şey olursa sorumlu değiliz dediği bir aşıyı niye vurulayım. 4 aşı korumuyorsa 44 aşı mı vurulacak, ne oluyoruz.

Ölürsem ölürüm. Kalırsam yine öleceğim bir gün. Sanki ölümsüzlük aşısını bulmuşlar gibi davranıyorlar. Müjdee, kimse kalmayacak, hiç kimsecik, herkes naşşti"

"Korumayan aşıyı neden olayım?" diyerek soran Tilbe "Aşı korumuyorsa 44 aşımı vurulacak" diyerek yetkililere sordu. Sağlık Bakanlığı'nın Tilbe'ye ne yanıt vereceği merâk konusu oldu.

Aşı olmayacağını belirten sanatçı Yıldız Tilbe "Benden uzak durun gerçekten" tweetini attı. Tilbe sonrasında; "Ben kendi konserime giderken PCR testimi olucam, olmam ki" notunu düşerek çelişkili açıklamalar yaptı.

Editör: TE Bilisim