Yılmaz Morgül, Diva Bülent Ersoy'u topa tuttu

Bülent Ersoy'un yıllar önce yaşamını yitiren Türk Sanat Müziği efsanesi Zeki Müren hakkındaki sözleri sosyal medyada tepki çekmişti. Diva, "Acımasız bir insandı. Bunu kimse bilmez ama kıskançlığından öldü" demişti. 'Aramızda Kalmasın' programına konuk olan Yılmaz Morgül, Ersoy hakkında çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Bülent Ersoy, 'Dünya Güzellerim Masada' programında yaptığı açıklamayla gündem olmuştu. "Zeki Müren mi büyük, Bülent Ersoy mu?" sorusu üzerine ünlü sanatçı, "Rahmetli çok önemli bir stardı. Sanat ve şov açısından gerçek bir şovmendi. Müzeyyen Senar, bana 'Sen benim yerimi alacaksın' derdi. Zeki Müren de bana 'Japon Çiçeği' derdi. Müzeyyen Senar'ın sözlerini duyunca benim için 'Allah'ım bu Japon'un canına al' demiş. Bunu yanında çalışanlarından duydum" ifadelerini kullanmıştı.

"BUNU KİMSE BİLMEZ"

Diva, "Bunu kimse bilmez ama beni kıskançlığından öldü. 36 tane hap kullanıyordu normalde ama öldüğü gün hiç ilaçlarını almamış. Orada da kalp krizi geçirip öldü" şeklinde konuşmuştu.

Yılmaz Morgül Bülent Ersoy'un elini öperken.

"BUNLAR FANİ ŞEYLER ERSOY"

Yılmaz Morgül'e, geçtiğimiz günlerde Bülent Ersoy'un Zeki Müren'le ilgili sözleri sorulmuştu. Sanatçı ise şöyle konuşmuştu:


"Ersoy, biliyor ki Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük dev anıtı bizim kıymetli Çanakkale şehitliği yapılması aşamasındaki en büyük emeği maddi ve manevi şekilde 44 ücretsiz konser veren büyük sanat Güneşi Zeki Müren'den başkası değildir. Edindiği tüm malı yine devletine hibe etmiş bir sanatçıdır. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti'ne ne taş koymuş, ne eser bırakmış ki ölen bir insanın arkasından bu sözleri sarf ediyor. Onun bildiği tek şey ise görgüsüzce kürk, pırlanta ev araba bunlar fani şeyler Ersoy."CANLI YAYINDA KONUŞTU

TV8'de yayımlanan Ali Eyüboğlu ve Müge Dağıstanlı'nın sunduğu 'Aramızda Kalmasın' programına katılan Yılmaz Morgül, Bülent Ersoy'un Zeki Müren'le ile ilgili iddialarına şoke eden bir yanıt verdi.

"DEVRAN ÇAĞLAR'IN PSİKOLOJİSİNİ ALT ÜST ETTİNİZ"

Morgül, “Siz de kıskançlığınızla Devran Çağlar’ın psikolojisini alt üst ettiniz. Senelerce kendine gelemedi. Devran sizin kıskançlığınız yüzünden öldü. Rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Annesini kaybeden Akın Akınözü'nden duygusal mesaj Annesini kaybeden Akın Akınözü'nden duygusal mesaj

"MÜZEYYEN SENAR TAKLİDİ!"

Sert sözlerine devam eden 60 yaşındaki şarkıcı, "Siz benim için bitmiş bir insansınız" dedi.

"Efendiliğin, gerçek sanatçılığın temsilcisi. Siz asla o saygıya ulaşamayacağınız için 28 yıldır içinizde olan kıskançlığınızı topluma aktararak yakışmayacak davranışlar sergilediniz. Sizin adınıza çok üzülüyorum. Siz benim için bitmiş bir insansınız. Kibir en büyük günahtır. Siz kibrin en büyük temsilcisisiniz. Neymiş paşa değilmiş? Bu ünvan saygınlığından dolayı verilmiştir. Diva diye bir unvan Türk müziğinde var mıdır? Siz verdirdiniz o unvanı. Tek diva Leyla Gencer’dir. Diva unvanı olsaydı, Müzeyyen Senar olurdu, Emel Sayın olurdu. Siz Müzeyyen Senar taklidisiniz!"

Editör: Haber Merkezi