Serenay Sarıkaya Ajda Pekkan'ı oynayacak Serenay Sarıkaya Ajda Pekkan'ı oynayacak

Uzun yıllar sonra Halil Ergün ve Ayşen İnci’yi buluşturan 2024’ün iddialı filmlerinden Aile Meselesi’nin de yönetmeni olan Metin Kuru, bu yıl Avrupa Kültür Başkenti seçilen Romanya’nın Timişoara kentinde European Capital of Culture organizasyonları kapsamında düzenlenen Dracula Times’a, organizasyonun davetlisi olarak katıldı.

Dracula Times kapsamında ‘Yasak Düğün’ filminin gösterimi sonrası yapılan söyleşide Romanyalı sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Metin Kuru, vizyon sürecinin ardından uluslararası yolculuğuna devam eden Yasak Düğün filminin hikayesi ve yapım sürecini anlattı. Dracula Times’ta hikayesi, oyuncu kadrosu, sinematografisi ve müzikleriyle izleyen herkesin beğenisini kazanan “Yasak Düğün” Almanya ve Fransa’da aldığı derecelerin yanı sıra İspanya’dan da sinematografi ve oyunculuk dallarında ödülleri var.

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde çekilen ‘Yasak Düğün’ filminin oyuncu kadrosunu Merve Kurç, Ufuk Kaplan, Nevin Efe, Mehmet Cerrahoğlu, Nevzat Çan Rüzgar, Demet Erdem gibi oyuncular  oluştururken, filmin müzikleri de Türk Sineması’na birçok özel eser kazandıran Ajlan Akyüz’a ait.

Editör: Olcay Ünal Sert