İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırladığı  “Bu Memleket Bizim” Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Binlerce seyirci 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu “Bu Memleket Bizim” oyunuyla yaşadı.

Bu Memleket Bizim 0Y6A017738. Genç Günler’in kapanış oyunu olan “Bu Memleket Bizim” alanının önde gelen dört yönetmeni olan Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir tarafından kurgulanarak sahneye taşındı.

Tiyatro Bu Memleket Bizim 0Y6A0220Şehir Tiyatroları oyuncularının bütün mevcuduyla sahnede olduğu oyunda, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran binlerce seyirci,  Milli Mücadele döneminden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna dek süren Türk tarihinin en önemli dönemine tanıklık ettiler.

Bu Memleket Bizim 0Y6A0111“Bu Memleket Bizim”, kostümlerinden dekoruna, ışığından metnine, koreografisinden müziklerine, yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir görsel şölendi. Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını sahnede görmek seyirciyi heyecanlandırdı ve geleceğe dair umutlandırdı. Seyircinin gururla, hüzünle ve Cumhuriyetin kurucularına özlemle izlediği oyun, uzun süre ayakta alkışlandı.

Bu Memleket Bizim 0Y6A0063Kaliteli, coşkulu ve büyük emek verilmiş bir oyun olan “Bu Memleket Bizim”, 300’ü aşkın oyuncusu, 20 kişilik dans ekibi ve genişletilmiş Şehir Tiyatrosu Orkestrası’yla hafızalarda uzun süre yer etmeye devam edecek.

19 Mayıs Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Ajda Pekkan'dan Beşiktaş Stadı'nda tarihi konser Ajda Pekkan'dan Beşiktaş Stadı'nda tarihi konser

Cumhuriyet Coşkusu Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda Devam Ediyor.


“Bu Memleket Bizim” isimli oyun, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda 20, 21 Mayıs tarihlerinde saat 21.00’de yeniden sahnelenecek. Olcay Ünal Sert

Editör: Olcay Ünal Sert