Cemil İpekçi moda dünyasındaki ellinci sanat yılını Open Stage İlkbahar-Yaz moda günlerinin finalinde düzenlediği defile ile kutladı. 
 

Azra Akın gecede ilgi odağı oldu. Dünya güzeli finalde gelinlikle çıktı.

150 Yıl Daha Yaşasam Onu da Modaya Verirdim

İpekçi'nin ellinci sanat yılı için hazırladığı renkli defileki koleksiyon özel geceyi takip eden davetliler tarafından büyük takdir topladı. Azra Akın'ın gelinlik giyerek kapanışını yaptığı defile sonrası podyuma çıkan ünlü modacı, ayakta alkış yağmuruna tutuldu. İpekçi üzerinde kendi fotoğrafları ve aksesuarlarının da olduğu pastayı kesmeye kıyamazken, "Ellinci sanat yılımı kutluyorum, bir yüz elli yıl daha ömrüm olsa onu da modaya verirdim" diye konuştu. Defile öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Azra Akın, İpekçi'nin kendi kariyer hikayesinde önemli bir yeri olduğunu anlatıp şöyle konuştu: "20 yıl önce Cemil İpekçi'nin tasarlayıp diktiği kıyafetle Dünya Güzellik Yarışması'na katıldım ve büyük gururla taşıdığım elbisemle en iyi kostüm ödülüne layık görüldüm. Cemil İpekçi'nin bende her zaman ayrı bir yeri var. Bu vesileyle 50'nci yılını kutluyorum. Uzun zamandır defilelerde yer almıyordum çok heyecanlıyım, nostalji de oluyor"

Cemil İpekçi Defilesini Bini Aşkın Kişi İzledi

Cemil İpekçi moda dünyasındaki ellinci sanat yılını Open Stage İlkbahar-Yaz moda günlerinin finalinde düzenlediği defile ile kutladı. Ünlü modellerin podyumda boy gösterdiği Lazzoni Otel'de gerçekleşen defilede İpekçi, 'Değişim 22' adını verdiği koleksiyonunu dört yıl aradan sonra moda severlerin beğenisine sundu. Bini aşkın davetlinin izlediği, organizasyon ve sanat yönetmenliğini Banu Noyan'ın yaptığı ve Voonka Collagen sponsorluğunda gerçekleşen defilede Azra Akın, Gizem Özdilli, Sinem Güven, Özge Ulusoy podyuma çıktı. Modanın efsanesi Cemil İpekçi'nin 50 yıl defilesi katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Defilenin bitiminde, ünlü modacının  50'inci yılına özel pasta kesildi.

Defile Trafiği Kilitledi

Son yılların en çok ilgi gören defilesinde gerek salonda gerekse defilenin gerçekleştirildiği lokasyonda büyük bir yoğunluk yaşandı. Cemil İpekçi defilesine öyle yoğun ilgi vardı ki, trafik kilitlendi. Trafik polislerinin yoğun çabası sonucu kısa sürede yolun olağan akışı sağlandı.

İş insanı Leyla Alaton ödül törenine katılan isimler arasında yer aldı.

Sema Şimşek podyumda düştü Sema Şimşek podyumda düştü

Defile Öncesi Ödül Töreni 

Aynı gece, Leyla Alaton, Dr. Ömer Cenker Ilıcalı gibi iş, cemiyet  ve sanat dünyasının seçkin isimlerinin büyük bir beğeniyle izlediği Cemil İpekçi defilesinden önce sektörlerinin başarılı isimleri ödüllendirildi. Sunuculuğunu Öykü Serter'in yaptığı  törende ödül alan isimler arasında Kuşadası Belediye Başkanı Av. Ömer Günel, Prof. Dr Meral Kozakçıoğlu, Gülseren Budayıcıoğlu, Fransız Konsolosu Olivier Gauvin, İlker Ayrık ve Semet Yolaç da yer aldı. Ödülün ardından bir de konuşma yapan İlker Ayrık, "Bir dahaki sefere podyumda ben de yürüyeceğim." şeklinde bir espri yaparak katılımcıları güldürdü.


 
Defile öncesi Cemil İpekçi'nin kullandığı dikiş makinesi sergilendi.  İpekçi yaptığı açıklamada "150 Yıl Daha Yaşasam Onu da Modaya Verirdim." dedi.

Editör: TE Bilisim