Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Ahu Tuğba’nın tedavisine Amerika'nın Florida eyaletinde Miami de Universty Hospital da yoğun bakımda devam ediliyor. 

 Magzinsortie.com 'dan Olcay Ünal Sert'in özel haberi...

Ahu Tugba Hastanede Img 20240621 Wa0006

2 ay önce Los Angeles'ta geçirdiği trafik kazası sonrası 8 saati aşkın bir ameliyat geçiren ve bir ay hastanede kaldıktan sonra taburcu olarak fizik tedavi gören Ahu Tuğba'nın rahatsızlığının nedeni belli oldu.

Ahu Tugba Olcay Unal Sert

Ahu Tuğba'nın kızı Anjelik Calvin Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Gazeteci Olcay Ünal Sert'e yaptığı açıklamada; "Annem fizik tedavide yürüteç ile yürüyordu, çok kırıklı kaburga ameliyatı geçirmişti. Maalesef doktorları dinlemedi, kesinlikle uçağa binmemesi gerekirken 5,5 saatlik yolculukla Los Angeles'tan Miami'ye geçti.  Eve geldiğinde annemi fenalaşmış bir şekilde buldum. 2 saat sonra evde olsam herşey çok geç olurdu " dedi.

Ahu Tugba Anjelik-1

Anjelik  Calvin “Annem trafik kazası sonrasında Los Angeles da çok kırıklı kaburga ameliyatı geçirdi. Bir süredir fizik tedavi görüyordu. Fizik tedavide yürüteç ile yürüyordu. Annem kaza sonrasında doktorları dinlemedi, uçağa binmesi yasaktı, en az  8 hafta demişti doktorlar. Los Angeles – Miami arası uçakla 5, 5 saat. Doktorlar ‘uçağa binemezsin’ demişti. Maalesef uçaktan indikten sonra evde fenalaşmış bir şekilde buldum. Acilen ambulansla hastaneye yetiştirdim.  Eve girmeseydim 2 saat sonra girseydim olacakları düşünemiyorum bile.

Ahu Tugba Hastanede Screenshot 20240621 191315 Whatsapp

Düşününce çıldıracak gibi oluyorum. Vücudundaki oksijen seviyesi düşmüş sıfırlanırken hiç nefes alamıyordu, ambulans yetişmeseydi herşey daha da kötü olabilirdi. Sürekli dua okuyorum yoğun bakımın önünde, o benim canım bir şey olursa yaşayamam” dedi.

Anjelik Calvin Ahu Tugba 2
KOAH rahatsızlığı da bulunan Ahu Tuğa’nın siğarayı bıraktığını de söyleyen Anjelik Calvin; “Oksijen değeri bitmişti o iyileştirildi, kalp damarları açıldı. Annem burnundan rahat nefes alamıyor, burnunda kemik ve nodüller var ameliyat olması lâzım dediler yıllar önce olmadı. Çocukluğumdan beri elleri, kolları şiştir ve hep iğne olur. ‘Ameliyat olmalısın’ dediklerinde hemen hastaneden kaçmıştı, dün gibi hatırlıyorum henüz ilkokula gidiyordum hiç dinlemedi doktorları” dedi.

Ahu Tugba Anjelik Calvin 01

Anjelik Calvin, Ahu Tuğba’nın okuttuğu çok sayıda öğrenci olduğunu ve faturalarını ödediği yardıma muhtaç kişiler de olduğunu belirterek, bu süreçte arayıp soran olmadığını ifade etti. 

Anjelik Calvin
Calvin; “Olcay Ağabey, çok kötüyüm, hiç uyumadım. Ben annemi çok seviyorum. Benim nefesim, canımdan öte. Kuran okuyorum sürekli. Allahım annemi bana bağışlasın. Dünyam kapkaranlık oldu, zor nefes alıyorum.” diyerek yaşadığı duyguları paylaştı. 

Ahu Tuğba Anjelik Calvin Timmy Calvin

Ahu Tuğba 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı Doktor Timmy Alejtanij ile evlenmiş, 1992 yılında da Anjelik ismini verdikleri bir kız çocuğu dünyaya getirmişti.

Anjelik Calvin Ahu Tugba

Anjelik Calvin, annesi Ahu Tuğba ile birlikte mezuniyet töreninde.

Ahu Tuğba Hastanedee

Olcay Ünal Sert'e samimi açıklamalarda bulunan Anjelik Calvin “Anneannemin sesini kaydettim, anneme onu dinleteceğim, odasina koyacaklar doktoru izin verdi. 2 saate yakın konuşmasını kaydettim. Yasak normalde ama doktoru sevdi beni. Annemin sanatçı olduğunu duyunca daha fazla ilgi gösteriyorlar. Allah’a güveniyorum, dualarım kabul olur inşallah. Sen de dualarını esirgeme” dedi.

Ahu Tuğba Portreeeeee

Ahu Tubğa kimdir?

İstanbul doğumlu Ahu Tuğba 13 Ağustos 1959 yılında dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul Amerikan Robert Lisesinde tamamlayan Tuğba, lisans eğitimine Kanada’da Concordia Üniversitesi’nin İngiliz Dili bölümünde başladı fakat yarım bıraktı.

Ahu Tugba Kemal Sunal Dokunmayın SabanımaAAhu Tuğba, 1979 yapımı 'Dokunmayın Şabanıma' adlı sinema filminde Kemal Sunal ile görülüyor.

Ahu Tugba Tacisiz Kraliice

Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu

1970'lerin sonlarından itibaren Türk sinema dünyasında tanınmaya başladı. 1980'lerin başlarında üne kavuştu ve 80'li yıllarda Türk sinemasının öne çıkan isimlerinden biri oldu.

İlyas Salman Ahu Tuğba Şener Şen Meral Zeren Banker Bilo Filminde (1980)'Banker Bilo', 'Dokunmayın Şabanıma', 'Kayıp Kızlar', 'Elveda Dostum' ve 'Yapışık Kardeşler' gibi kült filmlerde yer alan oyuncu, hayatı boyunca toplam 10 kez evlilik yaptı.

Editör: Olcay Ünal Sert