Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi, önceki akşam konser maratonunu anlamlı ve görkemli bir finalle noktaladı. Sezon sonunda Ajda Pekkan’ı ağırlayan Kuruçeşme Sahnesi, süperstarın ışığıyla parladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sevincini hayranlarıyla birlikte yaşayan Pekkan, aralıksız 2,5 saat sahne aldığı konserle dinleyicilerini mest etti. 7’den 77’ye binlerce müzikseverin hep birlikte kutladığı Cumhuriyet Bayramı muhteşem konserle renklendi. Kuruçeşme Sahnesi izleyicileri, Cumhuriyet’in 99. yılını dolu dolu kutladı.

“KARŞINIZDA NUTKUM TUTULUYOR”

‘Flu Gibi’ şarkısıyla hayranlarına merhaba diyen süperstar, sahneye adım atar atmaz güzelliği ve sahne enerjisiyle Paraf Kuruçeşme Açıkhava dinleyicisini büyüledi. Her zaman olduğu gibi kostümüyle fark yaratan ünlü sanatçı, modacı Burcu Sedef imzalı kıyafetleriyle göz kamaştırdı. Taşlı tişörtü ve kabarık eteğini triko kolluklarla tamamlayan Ajda Pekkan, hem şık hem de spor tarzıyla sevenlerini kendine hayran bıraktı. Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde, hayranlarıyla aynı atmosferi paylaşmanın mutluluğunu yaşayan Pekkan, “Çok konuşkan bir insan olmama rağmen sizin karşınızda nutkum tutuluyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün hep birlikte şarkılar söyleyerek coşkuyla ilerleyeceğiz.” sözleriyle duygularını ifade etti.

Ajda Pekkan Kuruçeşme de ki konserinde modacı Burcu Sedef'in tasarladığı iki farklı kostüm giydi.

SÜPERSTAR YAKTI GEÇTİ!

Konserin ikinci bölümünde tarzını bir kez daha konuşturan Ajda Pekkan, Cumhuriyet Bayramı ruhunu kıyafetine yansıtan kırmızı payetli takımıyla mest etti. Dilek Taşı’, ‘Sihirli Aşk’, ‘Palavra’, 'Ya Sonra', 'Bambaşka Biri' gibi unutulmaz şarkılarıyla sevenlerini müzikal bir yolculuğa çıkaran süperstar, ‘Arada Sırada’, ‘Yakar Geçerim’ ve ‘Resim’in de aralarında bulunduğu hit şarkılarını birbiri ardına seslendirdi. Kendi şarkılarının yanı sıra her tarzdan müziğe yer verdiği bu geceye özel repertuvarıyla Boğaz’da esti geçti.

Andrea Bocelli İstanbul’a geliyor Andrea Bocelli İstanbul’a geliyor

99’UNCU YILA ÖZEL KUTLAMA

Süperstarın sahne aldığı Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde tam anlamıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Boğaz’ın ışıkları altında binlerce müzikseverin Türk bayraklarıyla katıldığı gecede Kuruçeşme, kırmızı, beyaza büründü. Ajda Pekkan’ın seslendirdiği ‘10. Yıl Marşı’ ile coşku ve gurur doruklara çıktı. Boğaz’ın büyülü atmosferinde havai fişek gösterileri ve ışık şovlarıyla dinleyiciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını milli mücadele ruhuna yaraşır bir coşkuyla sonuna kadar yaşadı. Unutulmaz gecenin sonunda Ajda Pekkan hayranları, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ni terk etmedi. Alkışların kesilmemesi üzerine sahneye geri dönen Ajda Pekkan’ı tüm müzikseverler ayakta karşıladı. Herkesin çılgınca dans ettiği üç şarkılık bis sonunda teşekkür ederek sahneden ayrılan süperstar, müzikseverlere unutulmaz bir gece daha yaşattı.

Süperstar sosyal medyadan gelen eleştirilere daha fazla dayanamayarak "Artık dans etmeyeceğim. Bana ‘uzaylı gibi dansı var, ne biçim dans ediyor’ diyorlar. Vallahi gönlümü kırdılar" yorumunda bulunarak dansa küstüğünü açıkladı.

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert konser sonrası Süperstar Ajda Pekkan'ı kulisinde ziyaret ederek sohbet etti.

Olcay Ünal Sert'in Ajda Pekkan'ın konseriyle ilgili izlenimleri...

Türk Pop Müziğin Süperstar'ı Ajda Pekkan'ı izlerken çok farklı yıllara gidiyorum.. "Olanlar Oldu Bana" ile 90'lara gittik.. Fransızca söylerken 70'lere, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Gülden Karaböcek, Aşık Mahzuni Şerif, Yıldırım Gürses'ten okurken 80'lere... Birden bire zaman değiştiriyorsunuz Süperstar'ı izlerken. Bana göre o 'zamansız bir büyücü', dün gece de üzerimize biraz sihir üfledi, 2022'lerden 70'lere, 80'lerden 90'lara ışınlanıp geldik... 'Yakar Geçerim'le 2000'lere gittik. Her daim kendisini yenileyen ve kariyerinin başlangıcından günümüze zirvede kalmayı başarmış ender bir diva O. Cumhuriyet'in 99. Yılını büyük bir bir coşkuyla kutladık dün akşam. 10. Yıl Marşı ile Atamızı andık. Velhasıl Süperstar kolay olunmuyor. Bu kadar çok çalışıp her konserinde farklı sürprizlerle sahneye çıkarak, repertuvarını sürekli değiştiren sanatçı çok az. O eşsiz hayvan sevgisi ile her daim bir adım önde... Yaptıkları, konuştukları ve giydikleriyle de başarılı bir ikon. İyi ki varsınız Ajda Pekkan bizleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda zamanda yolculuğa çıkardınız... Bundan sonra ki sürprizi de rock ve hiphop bir şarkı olur tahminimce... Demedi demeyin... Poll Prodüksiyon'u da başarılı organizasyonlarından dolayı kutlarım. 5 ay boyunca Türkiye'nin önde gelen sanatçılarını İstanbul'un en nadide yerinde Boğaziçi'nde, Kuruçeşme de müzikseverlerle buluşturdular. Polat Yağcı ve ekibinden Seda Fırat'ı da ayrıca kutlarım. Ajda Pekkan'ın dansı da görülmeye değerdi. Yorumlara baktım, Yıldız Tilbe ile yarıştığını yazanlar olmuş... Benim tanıdığım Ajda Pekkan'ın bu tür yarışlarla asla işi olamaz. Zira efsane yıllardır sesi ve şarkılarıyla zirvede. Oryantal dansıyla da renk katıyor. Bence katmaya da devam etmeli. Pekkan, yıllar geçtikçe o 'cool Süperstar' imajını yok etmeyi başardı. O son derece hümanist, sıcak bir insan... Sahneleri çok sevdiği için, seyircisine olan saygıdan her konuda çok çalışıyor ve zirveyi asla kimselere bırakmıyor. Mutlu hafta sonları. Olcay Ünal Sert

Editör: TE Bilisim