Poyrazoğlu, bu projede konuk orkestra şefi olarak, hem  Zdravko Lazarov idaresindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı yönetti hem de mizah diliyle, klasik müziğin eşsiz eserlerinin eşliğinde sanatın yaşamlarımızda yarattığı farkın altını çizdi.

Gecede; İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları; mezzosoprano Nesrin Gönüldağ, bariton Murat Güney ve keman sanatçısı Oleksandr Samoylenko solist olarak yer aldı. 

 Programda ; Georges Bizet’nin “Carmen” Operası’ndan bölümlerin yanı sıra; Havanaise, Op.83 (Camille Saint-Saëns), Zigeunerweisen, Op.20 (Pablo De Sarasate), Goyescas: Intermezzo (Enrique Granados) adlı eserler sanatseverlere sunuldu.

Gecenin sonunda Ali Poyrazoğlu ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları, seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Ali Poyrazoğlu ve müzisyenler etkinlik sonrası dakikalarca ayakta alkışlandılar.

Ali Poyrazoğlu'nun opera ve tiyatroyu buluşturduğu yeni projesi, "Desiderata - (İnsan Sesine Konan Kuş)" bu akşam İstanbul Taksim de Atatürk Kültür Merkezi seyircisi ile buluştu. Türk Telekom Opera Salonu'nda sahnelenen etkinlikte Poyrazoğlu, konuk orkestra şefi olarak, hem Zdravko Lazarov idaresindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı yönetiyor hem de mizah diliyle, klasik müziğin eşsiz eserlerinin eşliğinde sanatın yaşamlarımızda yarattığı farkın altını çiziyor. Gecede; mezzosoprano Nesrin Gönüldağ, bariton Murat Güney ve keman sanatçısı Oleksandr Samoylenko solist olarak yer aldı. Programda; Georges Bizet'nin "Carmen" Operası'ndan bölümlerin yanı sira; Havanaise, Op.83 (Camille Saint-Saëns), Zigeunerweisen, Op.20 (Pablo De Sarasate), Goyescas: Intermezzo (Enrique Granados) adlı eserler yer alıyor.

Usta sanatçı Ali Poyrazoğlu, Bizet'in Carmen operası sahelenirken orkestrayı başarıyla yönetti.  Poyrazoğlu doğaçlama olarak yaptığı stund-up ile izleyicileri güldürmeyi başardı. Ali Poyrazoğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Eskişehir gezisine de değinirken sanatın önemine dikkat çekti.

Ali Poyrazoğlu, Ukraynalı ve Bulgar müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı.

Ayten Gökçer hayatını kaybetti Ayten Gökçer hayatını kaybetti

AKM'de ki 3 katlı Türk Telekom Opera Sahnesi'nde ki etkinliği 2500 kişi izledi.

Editör: TE Bilisim