Ünlü oyuncu Arzu Yanardağ eski eşi Ali Serter’le mahkemelik oldu. İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan davaya göre Arzu Yanardağ ile reklamcı Ali Serter 2006 yılında evlendi.

Çiftin bu evliliğinden bugün 17 yaşında olan ‘Alara’ isimli bir kız çocukları dünyaya geldi. Çift 2008 yılında boşandı. Mahkeme çocuğunun velayetini anneye verdi.

İddiaya göre Ali Serter, boşanma kararının ardından küçük kızıyla ilgilenmemeye başladı. Arzu Yanardağ kızının eğitim, kendisini tanıması ve yetiştirmesi konusunda en uygun şartları sağlamaya çalıştı.

ÇOCUĞUYLA İLGİLENMİYOR

Çocuğun her türlü giderlerinin tamamen müvekkili tarafından karşılandığını dava dilekçesinde anlatan Arzu Yanardağ’ın avukatı Murat Koç şu ifadeleri kullandı:

VJ Bülent'ten Demet Akalın'a tepki: 'Seni sunduğum anonslar haram olsun' VJ Bülent'ten Demet Akalın'a tepki: 'Seni sunduğum anonslar haram olsun'

“Ali Serter, hiçbir şekilde müvekkile maddi olarak yardımcı olmamıştır ve olmamaya devam etmektedir. Hiçbir şekilde çocuğuyla ilgilenmeyen Ali Serter, çocuğun ihtiyaçları konusunda da hassasiyet göstermemiştir. Çocuk yıllardır babasından maddi ve manevi destek görmemiştir.

Babalık müessesesi sadece kâğıt üzerinde olan bir şey değildir. Maddi ve manevi destekten yoksun olan çocuğun psikolojisi bu durumdan olumsuz yönde etkilenmektedir. 12. sınıf öğrencisi olan çocuğun ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Müvekkilin tek başına çocuğun ihtiyaçlarını karşılaması imkânsız bir hal almıştır. Bu nedenle aylık 35 bin lira nafakanın Ali Serter’den tahsilini istiyoruz.”

Hürriyet Kelebek'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre Arzu Yanardağ eski eşi Ali Serter'e kızı Alara ile ilgilenmediği gerekçesiyle 35 Bin TL'lik maddi ve manevi nafaka davası açtı.

Editör: Haber Merkezi