Ahu Tuğba'nın rahatsızlığının nedeni belli oldu... Yasak olduğu halde Ahu Tuğba'nın rahatsızlığının nedeni belli oldu... Yasak olduğu halde

İlk bölümü 29 Ekim de Fox Tv de yayınlandıktan sonra sinemalarda gösterilen Atatürk filmi beklenen ilgiyi göremedi.

3 Kasım’da sinemalarda gösterime giren “ATATÜRK 1881-1919” 1. Film, beklenen ilgiyi göremedi. Box Office Türkiye’nin açıkladığı rakamlara göre; ATATÜRK, vizyona girdiği ilk üç günde 269.113 seyirci izledi. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, Senaryosu Necati Şahin’e ait Lanistar Media yapımı filmde; Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım’ı Songül Öden, Enver Paşa’yı Sarp Akkaya, Madame Corinne’i Esra Bilgiç, Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür canlandırıyor.

'Atatürk 1881-1919' filminde bilhassa Mustafa Kemal'in ailesinin Selanik şivesi hiç beğenilmedi.

Atatürk’ün çocukluğu ile başlayan “ATATÜRK 1881-1919”, Millî Mücadele’ye giden yolda kahramana dönüşerek hem kendi hem de ülkesinin kaderini değiştiren bir lideri anlatıyor. ATATÜRK isimli ilk drama projesi olan film, ayrıca Ali Rıza Efendi’nin ilk kez göründüğü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinmeyen aşkları Madame Corinne ile Miti karakterlerinin de ilk kez işlendiği yapım olma özelliğini taşıyor.

Editör: Olcay Ünal Sert