Roman orkide ve incilerle dolu naif bir düğünle başlıyor. Düğün de bir cinayetle… İlk anda katili ve maktulü tanıyor olmamız romanın hızına hız katıyor. Okur daha “kim” sorusuna odaklanmadan bu çok katmanlı kurgusu olan romanda akla takılan “neden” sorularına cevaplar arıyor.

Polisiye roman okumayı sevenler için Erbulak katili değil de sebeplerini merak ettirmeyi ve adeta katillere hak verdirmeyi hedefliyor.

Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si Fatma Karanfil hayatını kaybetti Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si Fatma Karanfil hayatını kaybetti

Usta polisiye yazar Osman Aysu kitabın arkasına şöyle yazmış;

“Mutlaka okunması gereken bir roman”

 2013 yılında ilk basımı gerçekleşen romanın arka kapağında diğer büyük bir usta Ahmet Ümit şöyle yazmış;

Edebiyat ayrıntılardan oluşur, kimsenin görmediği parçaları kağıda döken kişidir yazar. Seçtiği ayrıntılarla kurduğu dünya o yazarın evrenini oluşturur. Bu 

hakikat, polisiye roman da çok daha fazla geçerlidir. Çünkü yazar, hakikati gizlemek zorundadır. O nedenle kadınların her zaman iyi polisiye romanlar yazacağını düşünmüşümdür. Ayrıntı okuma yeteneklerinin erkeklere göre daha gelişmiş olduğundan. Ayşe Erbulak bu düşüncemi doğrulayan polisiye yazarlarımızdan. Elinizdeki "Dokuz Oda Cinayetleri" de ayrıntılardan yola çıkarak kurulmuş eğlenceli bir polisiye roman. Polisiye meraklılarına farklı ve keyifli okumalar vaat ediyor. Deneyin seveceksiniz… 

 

AYŞE ERBULAK KİMDİR?
Yazılı ve görsel medyada; Günaydın, Güneş ve Sabah gazeteleri, Kanal 6, Show TV ve Kanal D’de çalıştı.

Rol aldığı tiyatro grupları; İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Duru Tiyatro, Tiyatro Kedi, Yüksek Ökçeler Ses Oyuncuları ve Tiyatrokare. Skatval ve Stjørdal Tiyatroları (Norveç)

Kariyerinin doruğunda, Norveç’e göç ederek bambaşka bir iş dalında yüksek eğitim alarak bir kafe işletip ve Norveçce olarak 2 ayrı tiyatro grubunda Skatval ve Stjørdal tiyatrolarında 11 yıl boyunca sahneye çıktı... 12 yıl kaldığı Norveç’ten Türkiye’ye dönünce TRT de 200 bölüm canlı yayında” Anne-Çocuk” programını sundu.

KİTAPLARI: ÇOK ŞEKERLİ ÖLÜM, LİMONİ ÖLÜM, ÖDÜLLÜ ÖLÜM, DOKUZ ODA CİNAYETLERİ, ANNE BAK KİM GELDİ, CİNAYET SINIFI BAŞKANI, CİNAYET A.Ş. GÖNÜLLÜ SÜRGÜN.

Yazarlığının yanı sıra Norveçce – Türkçe çeviri ve ülkemizi ziyaret eden birçok yabancı yazara moderatörlük yapmaktadır. Trondheim Krim Festivali’nde ülkemizi ilk ve tek Türk yazar olarak temsil etmiştir.

ÇEVİRİ KİTAPLARI; YAKINDA GELİYORUM, SENİ YARIN ÖZLEYECEĞİM, GECENİN İÇİNDEN, KENDİNDEN FEMİNİST OLARAK BAHSET, HAYATIN TÜM RENKLERİ, BÜYÜKANNE YAĞMURDA DANS ETTİ, BİR SÜRÜNGENİN ANILARI, YETİŞKİNLER İÇİN.

2017 -2018 Tiyatro Sezonunda DAMADIM OLUR MUSUN? adlı oyunda sergilediği Fikret Becerir rolü ile EKİN YAZIN DOSTLARI tarafından “EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU” ödülüne layık görülmüştür.

Birçok polisiye kitap ve öykü yarışmalarında jüri üyeliği yapan Ayşe Erbulak, 2024 yılı Afife Jale jürisinde de yer alıyor.

ERBULAK  EVİ'nin kurucusu ve yöneticisidir. 

Editör: Olcay Ünal Sert