Ünlü sanatçı Ayşe Mine’ye kanser teşhisi konuldu! Sağlık durumu nasıl?

Ayşe Mine 2000S

70'li ve 80'li yılların unutulmaz sanatçısı Ayşe Mine’nin kanserle mücadele ettiği öğrenildi. Verdiği kötü haberlerle 'Felaket Tellalı' olarak bilinen Onur Akay, üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Akay, “6 Temmuz Cumartesi günü, Türk sanat müziğinin en değerli sanatçılarından Ayşe Mine ile telefonda sohbet ederken, bana Eskişehir konseri öncesinde rahatsızlandığından bahsetti ve birden istifra etmeye başlayınca telefonu kapattık. O gece maç vardı ve hepimiz maçı izledik. Hollanda karşında 2-1 mağlup olduk.” dedi.

Ayşe Mine Hastanede

“KANSERLE SAVAŞIYOR”

İzzet Günay hastaneye kaldırıldı İzzet Günay hastaneye kaldırıldı

Akay şöyle devam etti:

“Maç bitince uyudum ve rüyama Ayşe Mine girdi. Onu ölmüş olarak gördüm ve beraber aldığımız “Altın Plak” elimde ağlıyordum…

Ayşe Mine Onur Akal

Ertesi gün Ayşe Mine’ye rüyamı anlatacaktım ve ömrün uzamış diyecektim ama beni Ayşe Mine aradı ve beni yıktı! Kendisine hem “kolon” kanseri, hem de “rektum” kanseri teşhisi konulduğunu söyledi! Onun haberi yokken ben ağladım, ağladım, ağladım! Canım Ayşe Mine, şu an Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’nde yatıyor ve kanserle savaşıyor. Ne olur dualarınızı eksik etmeyin, değerli sanatçımıza dualarınızda yer verin. Hem sesinin hem de yüzünün güzelliği ile bir döneme damga vurmuş sanatçımız için, yapılması gereken her şeyi yapalım.” ifadelerini kullandı.

Editör: Olcay Ünal Sert