Ayten Gökçer’in cenaze törenine; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın yanı sıra sanat dünyasından birçok kişi katıldı.

Ayten Gokcer Kolaj 15.5.2024

Ayten Gökçer'in naaşı Zincirlikuyu Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na 2009 yılında hayatını kaybeden eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedildi.

Ayten Gokcer Kizi Oba

ANNEMİ KAYBETTİM, ANNESİZ OLUR MU?

Kötü haberi Ayten Gökçer'in kızı Aslı Gökçer duyurmuştu:

'Kafa tuttuğu hastalığın, kafası bile yerinde değilken... En yakınlarımızı bile inandıramadık hastalığına çünkü zekası her şeyin önüne geçti. Son zamanlara kadar şaşırttı, kahkahalara boğdu yetmez gibi akıl verdi. Bu sefer gitmeyi seçti kalbinden hiç eksiltmediği annesine, Cüneyt'ine... Aslı'sını, Efe'sini, Yonca'sını, damadı Kerem'ini, Ayşen'ini, Cansu'sunu Lal'ini güçlü yüreğine aldı ve sessizce gitti. Çok sevdik seni annem, çok kırık kalbimiz' 

Ayten Gökçer Cenaze Töreni

Hürriyet'ten Deniz Boy'un haberine göre Ayten Gökçer Zincirlikuyu Camii'nde kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Ayten Gökçer’in kızı Aslı Gökçer Oba, “Annemin söylediklerini naklediyorum. ’Hem meslek hayatımda hem de özel hayatımda çok sevildim, çok sevdim, o yüzden bir gün bana bir şey olursa sakın üzülmeyin’ dedi. Benim o yüzden bütün sevenlerinden ricam üzülmeyelim, kutlayalım onun güzel günlerini, başarılarını” diye konuştu.

Ayten Gokcer 15.5.2024 ZincirlikuyuFotoğraf: Nasuh Bektaş @instagram

“Sevgili Ayten bu ülkenin gururu, şerefi”

Türk sinema, tiyatro oyuncusu ve ses sanatçısı Işıl Yücesoy ise, “Bir gün evvel cenazedesiniz sonra bir bakıyorsunuz başka bir cenaze. Bir gün bir bakıyorsunuz değer gitmiş, bir bakıyorsunuz öbür değer gitmiş. Sevgili Ayten bu ülkenin gururu, şerefi. Ömrünü adamış olduğu tiyatro ve bu tiyatroda efsane olması onu bu dünyadan gitmiş olarak kabul ettirmez. Tam tersi bu dünyaya iz bırakarak her zaman hatırlanacak bir kadın haline getiriyor” dedi.

Ünlü oyuncu Meltem Cumbul kendisiyle çalışma imkanı da bulduğunu dile getirerek, “1999, 2001 yılları arasında Yılan Hikayesi isimli dizi sebebiyle tanıştım kendisiyle. 2 yıl boyunca güzel bir zaman süreciydi. Uzun saatler çalıştığımızdan dolayı çekim dışında da hep görüşürdük buluşurduk. Kendisinin tiyatroda en çok beğendiğim eserlerinden bir tanesi “Master Class’tır”. Onu çok beğenmiştim. Başsağlığı diliyorum” dedi.

Ayten Gökçer hayatını kaybetti Ayten Gökçer hayatını kaybetti

Editör: Olcay Ünal Sert