Ünlü sanatçı Güzide Kasacı’dan üzen haber geldi.

Bayan Kahkaha lakabıyla tanınan Güzide Kasacı hayatını kaybetti. Zeki Müren, Alaeddin Yavaşça, Arif Sami Toker, Fehmi Tokay ve Sadi Işılay gibi ünlü isimlerden oluşan ses yarışmasında final jürisi onayı ile 1. seçilen Güzide Kasacı ünlü isimlerden ders aldı. Şarkıcı "Ağlama Değmez Hayat", "Benim Adım Çalıkuşu", "Sarsam Seni" ve "Civelek" adlı şarkılarıyla biliniyordu.

Güzide Kasacı'nın kızı Canan Alhas, yaptığı açıklamada, annesinin tedavi görmek üzere 27 Kasım'da kaldırıldığı Medilife Bağcılar Hastanesi'nde bu sabah hayatını kaybettiğini söyledi. Bir dönem Bayan Kahkaha lakabıyla anılan Güzide Kasacı, 1929'da İstanbul'da doğdu. Fatih Kız Ortaokulundan mezun olan sanatçı, 1951'de kayıt olduğu İstanbul Beledi­yesi Konservatuvarını 3 senede tamamlayarak me­zun oldu. Kasacı, Münir Nurettin Selçuk, Refik Fersan, Dr. Nevzat Atlığ, Şefik Gürmeriç, Yesari Asım Arsoy ve Mustafa Nafiz Irmak'ın derslerine katıldı. Sesiyle büyük beğeni kazanan sanatçı, 1960'tan itibaren solo albümlere imza attı. Güzide Kasacı'nın seslendirdiği eserlerden bazıları şöyle:

Seni Andım Yine, Suçlusun Bunda Sen de, Unutmak İstesem O Hatırayı, Ah Şu Gönlümüz, Bir Şeyler Var Aramızda, Unut Sevme Beni, Albümdeki Resimler, Aman Adanalı, Hüsnüne Güvenme, Leyla Acep Neden Ses Vermiyor Feryadıma, Merhaba Dostlar, Canın İsterse, Huysuzsun, Yalan Yalan Değil, Petek Petek Varken Balın, Sevda Öyle Müşkül ki, Kalmadı Bende Ne Arzu Ne Gönül, Ah Dedim Vah Dedim, Benim Yarim Yaramazdır Yaramaz, Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen, Sen Böyle İstedin, Her Günüm Mazide Kalmış, Ayrılsak da Beraberiz, Dün Gece Ye's ile Kendimden Geçtim, Hicranla Harap Oldu, Çiçekten Çiçeğe.

Güzide Kasacı, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, CHP 19. Kurutlayı -18 Ekim 1968 

Yıldız Tilbe Bodrum da hayranlarını kırmadı Yıldız Tilbe Bodrum da hayranlarını kırmadı

AA'nın aktardığına göre duayen sanatçı 94 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1929 doğumlu olan Güzide Kasacı, Civelek şarkısı ile çok seviliyordu.

Editör: Haber Merkezi