Bu yıl on birincisi düzenlenen Bodrum Türk Filmleri haftası için gerçekleşen ödül törenine katılan ünlü isimler damga vurdu. Ali Poyrazoğlu, Fikret Kuşkan, Suzan Kardeş, Murat Şeker, Mustafa Uslu, Sinem Uslu, Sera Tokdemir, Güven Kıraç, Müfit Can Saçıntı, Açelya Elmas  ve Tarık Pappuççuoğlu gibi ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcıların katıldığı gece oldukça renkli geçti.

Serdar Akar & Güven Kıraç 

Sinema sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan Cinemarine Sinemaları tarafından her yıl Bodrum’ da düzenlenen Bodrum Türk Filmleri haftası ödül töreninde Yılmaz Gruda özel ödülü Zafer Algöz’ün olurken yaşam boyu onur ödülleri ise Cinemarine Sinemalarının sahibi Cenk Sezgin ve Manş denizini geçen en genç yüzücümüz Aysu Türkoğlu tarafından Lale Belkıs, Ali Poyrazoğlu ve Fikret Kuşkan’a verildi. 

Ali Poyrazoğlu Bodrum da 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne lâyık görüldü. Sanatçı törene bizzat katılarak ödülünü aldı.

Bu yıl ilk defa verilen “Halikarnas Balıkçısı Özel Ödülü” nü geceye çekimlerden dolayı katılamayan Bodrum’da doğup büyüyen Selahattin Paşalı’ya verildi. Bir video ile geçeye katılan Paşalı’nın ödülünü ise babası aldı. Ünlü yönetmen Aykut Taşkın ise Halikarnas Balıkçı’sının kitabından yaptığı alıntıların olduğu gösteri oldukça ilgi çekti. 

Tijen Par

Geceye katılamayan bir çok ünlü isim de videolarıyla ödül törenini renklendirdi. Ünlü yapımcı Saner Ayar, Zafer Algöz ve Tamer Levent gibi isimler yolladıkları teşekkür videolarıyla ödül törenine katılırken, sahnede Ali Poyrazoğlu’nun "Beğendiğiniz filmlerde yansımalarınızı görürsünüz kendinizi izleyin” sözü ayakta alkışlandı. 

Mustafa Uslu - Sinem Uslu

“FİLMLERDEN KORKMAYIN”

Ödül almak için sahneye çıkan ünlü yapımcı Mustafa Uslu, Neşet Ertaş Filminin yasaklanması hakkında “ filmler korkulacak şeyler değildir. Filmler sizleri eğlendiren, hüzünlendiren size keyifli vakit geçirten şeylerdir. Güzel ülkemde hiçbir kitap, hiçbir şarkı, hiçbir film, hiç bir tiyatro izlenmeden okunmadan yasaklanmasın” dedi. 

ATATÜRK FİLMİNİN FRAGMANI CUMHURİYET’İN 100. YILI ŞEREFİNE GÖSTERİLDİ. 

Saner Ayar’ın yapımcılığını üstlendiği ve satış iptalinin çok gündem olduğu Atatürk filminin fragmanı salonda ayakta alkışlandı.

Pote

Filminin fragman gösteriminin ardından sahneye çıkıp izin isteyen Pote  ve Sdrk Türk Filmleri haftasına özel filmden özel görüntü izni alınamadığını belirtirken “Bir avuç toprağı bizim için vatan yapan Atatürk gibi bir dehanın anlatıldığı filmin evlatlarına özel bir kaç görüntüyü kullanmak için bile “birilerinden” onay alınmak zorunda olunması bizi çok üzüyor. 

Tüm dünya liderlerine örnek olan Mustafa Kemal Atatürk sadece Türkiye Cumhuriyeti'ne değil tüm dünyaya mal olmuş bir lider ve başkomutandır. Böyle önemli bir biyografinin iptal edilmesini bir Türk genci olarak kabullenmek çok zor. Ümidimiz bir gün Atamızın fikirlerinin tüm dünya tarafından doğru anlaşılabilmesi ve hiçbir etki altında kalınmadan doğru şekilde anlatılmasıdır. Biz de Türk gençleri olarak bu konuda üzerimize düşeni her zaman yapmalı, tüm dünyayı Atamızın fikirleriyle aydınlatmalıyız” dedi. 

Doğan Hızlan "Parayı veren kitap bastırıyor... " Doğan Hızlan "Parayı veren kitap bastırıyor... "

Geceden diğer kareler 

Fikret Kuşkan

Yönetmen ve Senarist Müfit Can Saçıntı, şarkısı Suzan Kardeş'e plaket taktim etti.

Açelya Elmas

Sera Tokdemir

fFinalde ödül alan sanatçılar toplu olarak objektife poz verdiler. 

Editör: Olcay Ünal Sert