Başarılı oyuncu Boran Ağgedik 2 ay süreyle  rolüne hazırlandı.

Yeni sezona hızlı bir giriş yapan genç oyuncu Boran Ağgedik, Anadolu Rock Müziğin efsane ismi Cem Karaca’nın hayat hikayesini konu alan Yüksel Aksu'nun yönettiği sinema filmin de Kardaşlar grubunun bas gitaristi aynı zamanda oyunculukta yapan Seyhan Karabay'ı canladıracak.

Yaklaşık iki aydır provalar yapan genç oyuncu Boran Ağgedik setten paylaşımda bulundu. 

İsmail Hacıoğlu’nun başrolde olduğu “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminde, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Mustafa Alabora, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Melisa Döngel gibi daha birçok ünlü isimler yer alıyor.

Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi

Seyhan Karabay kimdir?

Seyhan Karabay 22 Şubat 1946 da Adana da doğdu.  Anadolu rock müziğin oluşumu içerisinde yer almıştır.

Karabay, küçüklüğünde başladığı müzik yaşantısını 60'lı yıllarda kurulmuş amatör gruplarla devam ettirmiştir. Beyaz Kelebekler grubunda baterist olarak müzik yaptı.  1968-1970 yıllarında Cem Karaca ile Apaşlar grubunda bas gitar çalmıştır. 1970 yılında Apaşlar grubunun dağılması ile birlikte, 1975 yılına kadar, oluşumunda yer aldığı Kardaşlar grubu ile yoluna devam etmiştir. Seyhan Karabay, Cem Karaca'dan ayrıldıktan sonra Ersen Dinleten ile birlikte çalışmaya başlamıştır. 1972 yılında Ersen'in çıkışında büyük katkısı olan "Kozan Dağı & Kara Yazı" 45'lik plağında Taner Öngür ve Fehiman Uğurdemir ile birlikte yer almıştır. 1977 yılında Seyyal Taner ve Sedat Avcı ile 25. Saat adlı grubu kurmuşlardır. Hayatının son yıllarını Bodrum'da kaptanlık yaparak geçirdi.  17 Nisan 2020 de sarılık nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Editör: Olcay Ünal Sert