Depremzede aileyi köşke yerleştiren Ali Burak Ceylan ilk kez konuştu Depremzede aileyi köşke yerleştiren Ali Burak Ceylan ilk kez konuştu

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan ve ertelenen Süper Kupa finaliyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz futbol başta olmak üzere Türk sporunun tartışmalarla değil başarılarla gündeme gelmesini arzu ediyoruz. Hangi sebeple olursa olsun sporun, siyasi rekabetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır, sporumuza hiçbir faydası olmayacaktır. Cumhuriyet, 85 milyonun ortak değeridir, Gazi Mustafa Kemal bu ülkenin banisidir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dün gece yaşanan hadiselerden duyduğumuz üzüntüyü vurgulamak istiyorum. Cumhuriyet 85 milyonun ortak değeridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusudur. Bu konuda yapılması gereken ne varsa hangi adım atılması gerekiyorsa onu yapmaktan çekinmedik. Çekinmeyiz. 20 yılım futbolla geçti. Spor camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm kulüplerimizden sporun fair play ruhuna samimiyetle sahip çıkmalarını bekliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun." açıklamasını yaptı.

Editör: Haber Merkezi