Yıldızlar 29 Ekim gecesi halkla kucaklaştı. İşte dün gece yaşanan coşku dolu anlar…

Ajda Pekkan, Nilüfer, Selda Bağcan, Gülden Karaböcek, Yıldız Tilbe, Aleyna Tilki, Hande Yener, Ferhat Göçer, Leman Sam, Buray, Simge, İrem Derici, Emir Can İğrek, Ziynet Sali, Oğuzhan Koç, Seda Sayan, Yonca Evcimik, Sıla Gençoğlu, Zeynep Bastık, Murat Boz, Ayşegül Aldinç, Zülfü Livaneli, Duman Grubu, Şevval Sam, Metin Özülkü, Deniz Seki, Hakan Altun, Mustafa Sandal vermiş oldukları konserlerle Cumhuriyetin 100. Yılını sahnede kutladılar.


Aleyna Tilki Antalya da  Döşemealtı Kent Meydanı’nda şarkılarını söylerken, Ece Şeçkin Bodrum Meydanı'nda sahne aldı.

Emir Can İğrek dün gece Adana’nın Seyhan ilçesindeydi. Sanat Meydanı’nda kurulan sahnede son dönemin en coşkulu konserlerinden birini verdi. İğrek, Seyhanlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Gülben Ergen Antalya’da Kumluca Meydanı’nda sevenleriyle buluştu. Şıklığıyla göz kamaştıran Ergen’in tarzı Gülşah Saraçoğlu imzalıydı.


İrem Derici, Manisa Saruhanlı Meydanı'nda sahne alırken, Oğuzhan Koç bu kez Bolu’daydı.

Demokrasi Meydanı’nda sevenleriyle bir araya gelen Oğuzhan Koç, Cumhuriyetimizin 100. yılını Bolulu hayranlarıyla kutladı. 


Usta şarkıcı Seda Sayan ise Kuzey Kıbrıs'taydı. 

Kıbrıs Concorde Luxury Resort’ta sahne alan Seda Sayan güzelliğiyle göz kamaştırırken şarkılarıyla da kulakların pasını sildi. Sayan, Gülşah Saraçoğlu’nun tasarladığı kıyafetiyle çok şıktı.

Süperstar Ajda Pekkan, İzmir Menemen Meydanı'nda şarkılarını seslendirirken, Züleyha Kuru'nun tasarladığı siyah-beyaz renklerden oluşan kostümü tercih etti. Konserinde 10. Yıl Marşı'nı büyük bir coşkuyla seslendiren Ajda Pekkan, Türk Bayrağı'nı dalgalandırarak dinleyicileri coşturdu.

Ajda Pekkan Türkiye turnesine çıkıyor! Gideceği iller belli oldu Ajda Pekkan Türkiye turnesine çıkıyor! Gideceği iller belli oldu

Ajda Pekkan, konserinde siyah ve beyaz renklerden oluşan bir kostüm giydi. Süperstar, dillere pelesenk olmuş şarkılarıyla İzmirlilerle birlikte 100. Yıl coşkusunu yaşadı.

Duman Grubu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği konserde Kartal Maltape Meydanı'nda konser verdi. Cumhuriyetin 100. Yılını meydanı hınca hınç dolduran gençlerle birlikte şarkılarını seslendiren Kaan Tangöze müzik ziyafeti çekti. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Meydanı'nda eşiyle birlikte halkı selamladı. İmamoğlu, İstanbulluların Bayramını kutlayarak 100. Yılı coşkuyla kutladı.


Simge, Bilecek Meydanı'nda konser verirken, Gülden Karaböcek, Altınoluk'ta Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği organizasyonda en sevilen şarkılarını seslendirdi. 

Gülden Karaböcek, 28 Ekim de ki Ankara konserinin ardından 29 Ekim de ADD'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda Altınoluk'ta sahne aldı.

Gülden Karaböcek, konser sonrası hayranlarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.

Yonca Evcimik, Kuruçeşme Paraf sahnesindeydi. Usta Pop yıldızı Cumhuriyet Bayramı ruhuyla şarkılarını seslendirdi. Yoncimik, Tanju Babacan’ın kendisi için özel olarak tasarladığı  kostümle dikkat çekti.

Zeynep Bastık, Finike Belediyesi’nin organize ettiği 100. yıl kutlamaları kapsamında Kent Meydanı'nda konser verdi. 


Girne Rocks Hotel’de sahne alan Sıla, “Kıymetli Cumhuriyetimiz'in 100. yılını kutluyoruz. Bu onurlu bayramı taçlandırmak ne güzel oldu. Hepimize iyi bayramlar olsun.” dedi.

YERLİ VE MİLLİYİM

Ziynet Sali, 29 Ekim’de Lüleburgaz’da sahne aldı. Özlem Kaya imzalı sahne kıyafetiyle şık görünen Sali, “Milli bayramımızı kutluyoruz. Ben de ona uygun olarak hazırlandım. Yerli ve milliyim.” dedi.

Ziynet Sali, 100. Yılda sahnede kırmızı rengi tercih etti.

NİLÜFER'İ ALİAĞA DA 70 BİN KİŞİ İZLEDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı İzmir’in incisi Aliağa da muhteşem bir geceyle kutlandı. Aliağa Belediyesi tarafından organize edilen konser, bayram coşkusunu doruklara taşıdı. Türk Pop Müziğinin eşsiz sesi Nilüfer’in sahne aldığı gece de 70 bin müziksever alanı tıklım tıklım doldurdu.

Nilüfer, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel hazırladığı repertuvarı, orkestrası ve performansıyla bayram coşkusuna ortak oldu. 70’lerden bugüne uzanan klasiklerini bir konsere sığdıran Nilüfer, romantik parçaları “Son Arzum”, “Tâ Uzak Yollarda” ile eski günlere selam gönderdi. “Dünya Dönüyor”, “Mavilim” gibi hareketli şarkılarıyla da Aliağalıları coşturdu. Gecenin ilerleyen saatlerinde “10. Yıl Marşı”nın Nilüfer’in sesinden yankılandığı konserde binlerce müziksever elindeki Türk bayraklarıyla alanı kırmızı beyaza çevirdi. Ünlü sanatçı, görkemli kalabalığa yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir kutlama yaşattı.

1923 DRONE CUMHURİYET FİGÜRLERİ ÇİZDİ

Cumhuriyetin 100. Yılının büyük bir coşkuyla kutlandığı konserde drone gösterisi de geceye damgasını vurdu. Cumhuriyet Meydanı’ndan havalanan 1923 drone ile gökyüzüne Türk Bayrağı, 100. yıl logosu, 29 Ekim 1923, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye haritası, Aliağa Belediyesi ve Atatürk silüetleri çizildi. Drone gösterisini hayranlıkla izleyen Aliağalılar unutulmaz anları telefonları ile çekerek ölümsüzleştirdi.

Cumhuriyetimizin 100.Yılında Murat Boz Coşkusu

Murat Boz, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında, Ankara Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen “Türkiye Yüzyılı” temalı etkinlikte sahne aldı. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir coşkunun yaşandığı konserde, on binlerce kişi Türk bayraklarıyla Murat Boz'a eşlik etti.

Murat Boz, şarkısını Mustafa Kemal Atatürk'ün bakışları eşliğinde söyledi

Son albümü “3” ün iddialı eserlerinden  “Gözdeki Maviye” için özel bir sürpriz hazırlayan sanatçı, şarkısını Ulu Önder'in gözlerine ithaf etti. Atatürk'ün silueti eşliğinde şarkısını seslendiren Boz; “ Ata'mızın hediyesi Cumhuriyetimizin ilan edildiği başkent Ankara’da, 100. Yılı sizlerle birlikte kutlamak ve bu coşkuyu paylaşmaktan çok mutluyum. Nice yüzyıllara…” dedi.

Buray, Cumhuriyetin 100. yılını Aydın’da selamladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Aydınlılar  Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını Buray ile coşkuyla karşıladı.

Buray yaptığı konuşmada; "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını gururla kutluyoruz. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak izleriyle, daha özgür, daha güçlü, huzur dolu yarınlara…” diyerek konser alanı dolduran sevenleriyle birlikte Türk bayrakları eşliğinde Cumhuriyeti Bayramını coşkulu bir şekilde kutladı. Buray söylediği şarkılar ve marşlarla Aydınlılara unutulmaz bir Cumhuriyet 100. yılı kutlaması yaşattı.

AYŞEGÜL ALDİNÇ İSTANBUL'DA KUTLADI

Ayşegül Aldinç, Türkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin Swissotel The Bosphorus’ta düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Balosu’nda sahne aldı. 

Sevilen şarkılarından oluşan repertuvarını muhteşem sahne performansı ve enerjisi ile birleştiren Ayşegül Aldinç, Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladı.

Gecede Tanju Babacan imzalı kostümü ve keyifli sahnesiyle göz kamaştırıp büyük alkış alan Ayşegül Aldinç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu hayranlığı belirterek şu sözlerle kutladı; ‘’Bu toprakları yurt yapan ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor; emaneti Cumhuriyet’i her şeraitte koruyacağımıza and içiyorum. Ebediyen izindeyiz.’’

ACARKENT’TE CUMHURİYETİN 100.YILINA YAKIŞIR KUTLAMA

Cumhuriyetin 100. yılı Acarkent’te büyük bir coşku ile kutlandı. Ünlü sanatçı Şevval Sam’ın sahne aldığı gecede Cumhuriyetimizin 100.Yıl coşkusu büyük bir ilgi ile kutlandı.

KUŞADASI’NDA CUMHURİYET BAYRAMI HANDE YENER KONSERİYLE KUTLANDI.
 
Ünlü pop yıldızı Hande Yener Kuşadası Belediyesi tarafından Belediye Hizmet Binası önünde  düzenlenen Cumhuriyet’in 100’üncü yılı  konserinde sahneye  çıktı.


 
Konser alanına sığmayan Kuşadalılar İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı ile cadde ve sokakları doldurdu. Ünlü pop yıldızı Hande Yener’in  Fötr şapkası ve takım elbisesiyle  stilleştirdiği Cumhuriyet şıklığı büyük beğeni aldı. Yener’in Dansçıları eşliğinde gerçekleştirdiği sahne performansı ve birbirinden hareketli şarkıları ile Cumhuriyet Bayramı sevincini ikiye katladı.
 
100'üncü yıl coşkusuyla  sahneye çıkan Hande Yener’in  Türk bayrağıyla İzmir Marşı'nı söylediği anlara Kuşadalılar büyük tezahüratlarla eşlik etti. Konser öncesinde DJ Kadir Çetin’in canlı performansı eşliğinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel havai fişek gösterisi düzenlendi.

90’LAR SANATÇILARIYLA ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR BOĞAZDA YANKILANDI!

Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sevincini 7’den 77’ye binlerce müzikseverle birlikte yaşadı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılına özel hazırlanan etkinlik muhteşem bir konserle renklendi. Coşkunun sonuna kadar yaşandığı bu anlamlı günde 90’ların unutulmaz sanatçıları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Rumeli türkülerinden, Türk sanat müziğine uzanan repertuarla müzikseverler duygu dolu anlar yaşadı.

KURUÇEŞME SAHNESİ’NDE 100.YIL HEYECANI

Türk pop müziğinin 90’lı yıllarına damgasını vuran 17 sanatçısını bir araya getiren bu özel geceye müzikseverlerin ilgisi yoğundu. Konserim ilk dakikalarında usta sanatçı Metin Özülkü “Fikrimin İnce Gülü” şarkısıyla, Seçil “Kırmızı Gülün Alı Var” ile Ferda Anıl Yarkın ise “Nihansın Dideden” parçasıyla sahnede oldu. Tayfun, Atatürk’ü her duyduğunda hüzünlendiren “Yemen Türküsü”, Jale dillerden düşmeyen parça “Çile Bülbülüm” ile müzik şöleninde yerini aldı. Bu efsane gece de dinleyiciler kah özlediği şarkılarla buluştu kah Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak geçmişe yolculuk yaptı. Erdal Çelik ise “Bülbülüm Altın Kafeste”, Sibel Alaş “A Benim Mor Çiçeğim” ile geceye imzalarını attı. Alaş’ın ardından ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ konsepti Ali Güven, Ozan Orhan, Hazal, Pınar Aylin ile devam etti. Ünlü sanatçı Eda Özülkü “Bir Fırtına Tuttu Bizi”, Ümit Sayın, “İzmir’in Kavakları” ile duygusal rüzgarlar estirdi. Reyhan Karaca “Gemilerde Talim Var” dedi. “Çanakkale Türküsü” Ah Canım Ahmet’in sesinden yankılandı. “Bilal Oğlan” şarkısıyla alkış yağmuruna tutulan Yonca Evcimik’in ardından “Çökertme” performansı Seyyal Taner’le devam etti.

BOĞAZ KIRMIZI-BEYAZ!

Metin Özülkü orkestrası eşliğinde 2,5 saat süren efsane konserde müzik keyfi ikiye katlandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye hep birlikte çıkan 90’ların unutulmaz sanatçıları seslendirdikleri “Hoş gelişler Ola”, “Atam Sen Rahat Uyu” ve “Gençlik Marşı”yla coşku ve gururu doruklara çıkardı. Boğaz’ın büyülü atmosferinde havai fişek gösterileri ve ışık şovlarıyla dinleyiciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını milli mücadele ruhuna yaraşır bir coşkuyla sonuna kadar yaşadı. Boğazın ışıkları altında kırmızı ve beyaza bürünen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde, dev organizasyon ile Cumhuriyetin 100. Yılı dolu dolu kutlandı.

ECE SEÇKİN MEYDANLARA BÜYÜK COŞKU TAŞIDI!

Türk pop müziğinin güzel yıldızı Ece Seçkin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında iki gece üst üste konser verdi. Pop müziğin güçlü sesi Ece Seçkin, 28 Ekim Cumartesi akşamı İzmir Menderes 19 Mayıs Stadyumu’nda, 29 Ekim Pazar günü ise Bodrum’da Belediye Meydanı’nda on binlerce kişi ile buluştu. Güzel yıldız sevilen şarkılarının yanı sıra okuduğu marşlarla da meydanlara büyük coşku taşıdı. 

GÖKHAN TEPE CUMHURİYET BAYRAMI’NI ANTALYA’DA KUTLADI!

Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından Gökhan Tepe, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü ve Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Balosu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Konserde sevilen şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşatan Gökhan Tepe, Cumhuriyet'in 100. yılını büyük bir coşku ile karşıladı. 

İKİLEM İKİ GÜN BOYUNCA KUTLAMALARA KATILDI!

Bir Sebebi Var, Kaybolurum Gülüşünde ve Geçemem Senden gibi şarkılarıyla son dönemin başarılı popüler müzik grupları arasına adını yazdıran İkilem, Bornova Belediyesi’nin düzenlediği kutlamalar kapsamında Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda sahne aldı. Bir sonraki gün ise İzmir Ödemiş Belediyesi’nin kutlamalarına katılan başarılı grup, sevilen şarkılarını sevenleri ile hep beraber seslendirdi.

FERHAT GÖÇER KIBRIS’TA SAHNE ALDI!

Türk müziğinin güçlü sesi Ferhat Göçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Kıbrıs’ta sahne aldı. Cumhuriyet coşkusunu Kıbrıs’a taşıyan sanatçı, sevenlerine muhteşem bir kutlama sundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için duygularını ifade eden Ferhat Göçer, şunları söyledi; ‘’Cumhuriyetimize ve bu mucizeyi yaratan kurucu lider Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmak onu ve fikirlerini, mirasını yaşatmak bizlerin akıl ve vicdan borcudur… Nice yüzyıllara Türkiye’m…’’

GECE YOLCULARI BAYRAMI KIRKLARELİ’NDE KUTLADI!

Başarılı müzik gruplarından Gece Yolcuları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kırklareli Vize Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında binlerce kişi ile birlikte kutladı. Sevilen birçok şarkısını seslendiren başarılı grup, Kırklarelililere unutulmaz bir gece yaşattı.

SUZAN KARDEŞ 29 EKİM’İ EDİRNE’DE KARŞILADI!

Sevilen sanatçı Suzan Kardeş, Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında Uzunköprü Adalet Meydanı’nda sahne aldı. Yediden yetmişe on binlerce kişinin sevgilisi haline dönüşen Suzan Kardeş, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Edirnelilere yaşattı.

DENİZ SEKİ CUMHURİYET BAYRAMI’NI ZONGULDAK’TA KUTLADI!

Sahnelerin kraliçesi Deniz Seki, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Zonguldak’ta sahne aldı. Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu binlerce kişi ile kutlayan Deniz Seki, sevilen şarkılarını hayranları ile hep bir ağızdan söyledi. Seki 29 Ekim’i şu sözlerle kutladı; ‘’Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Güzel ülkemin ve Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun!’’

Leman Sam, 100. Yıl coşkusunu Antalya Konyaaltı'nda verdiği konserle doruğa taşıdı.

Sanatçı Selda Bağcan "Cumhuriyetimizin 100. Yılını Çanakkale’de kutladık." notuyla konser fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Selda Bağcan Sözcü'ye verdiği röportajda Cumhuriyet ile ilgili açıklamalarda bulunarak; “Ben çok heyecanlıydım ama bu iktidar heyecanımızı söndürmeye çalışıyor. İnanamıyorum yapılanlara. TRT kutlamaları iptal ediyor. Ne kadar ayıp bir şey. 28 Ekim'de Filistin için dayanışma mitingi yapacaklar. 29'unda da yapsanıza aynı mitingi. Cumhuriyeti de kutlayın. Engel yok ki. Bir kesim maalesef cumhuriyete düşman.Siz hangi topraklarda, hangi düşmanlıkla büyüdünüz? Cumhuriyetle barışın artık. Nehirler tersine akmaz. Bu nehir aldı başını gidiyor. Cumhuriyet bir nehirse eğer hep ileri gidecek. Heyecanımız sönmeyecek, durmayacak. Cumhuriyet ilelebet payidar olacaktır.” demişti.

Yıldız Tilbe Cumhuriyet konserine ay yıldızlı kırmızı kostümle çıktı.

HAKAN ALTUN TEKİRDAĞ ÇORLU DA CUMHURİYETİ KUTLADI

Arabesk müziğin usta sanatçılarından Hakan Altun, Cumhuriyetin 100. Yılını Tekirdağ Çorlu’da on binlerce seyirciyle kutladı. Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte sahneye çıkan Hakan Altun,  çevre il ve ilçelerden gelen seyirciyle birlikte sevilen şarkılarını seslendirdi. 

Çorlu Cumhuriyet Parkı meydanını hıncahınç dolduran 70 bin müziksevere 100. Yıl coşkusunu doyasıya yaşatan Hakan Altun,  sahneye klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u davet ederek hep birlikte Cumhuriyet Marşları okudu. 

On binlerce müzikseverin şarkılarına coşkuyla eşlik ettiği, her şarkısında dakikalarca alkışlanan usta sanatçı Hakan Altun, asker selamıyla yaptığı konuşmasıyla duygu dolu anlar yaşattı. 

Editör: Olcay Ünal Sert