Ünlü sanatçı Zerrin Özer, birkaç gün önce Darülaceze'deki fiziksel tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeye başlamıştı. Hatta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da Zerrin Özer'i ziyaret etmişti. Tedavisi tamamlanan Zerrin Özer, Instagram hesabından bir açıklamada bulundu.

Temiz Magazin'den Seyhan Erdağ, 1 hafta önce Darülaceze'ye başvuran ve orada yaşamaya başlayan Türk Pop Müziğinin  güçlü seslerinden Zerrin Özer'in sağlık durumuna ulaştı.

KİMSEYLE GÖRÜŞMEK İSTEMİYORMUŞ 

Zerrin Özer, tüm gün ve gece boyunca odasına kapanıp kimseyle görüşmek istemiyormuş. 2 gün önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir, Zerrin Özer için Darülaceze'ye gitmiş ve "Yardım için her şeyi yapmaya hazırız" demişti. 

BACAKLARDAKİ SORUN SADECE AĞRI DEĞİL

Zerrin Özer'in bacaklarındaki sorun ise, sadece ağrı değil, bacak ve ayaklarında şekere bağlı yaraları varmış. 

Bir süredir gözlerden uzak yaşayan Zerrin Özer, Haziran 2022'de müziği bıraktığını yaptığı bir açıklamayla duyurmuştu:

"Kıymetli dostlarım mesleki kariyerimi kendi irademle noktaladım."

"Bu arada canlarıma açıklamalıyım ki sağlığım gayet iyidir. Hepinize, tüm canlarıma saygılarımı yolluyorum."

İlk plağı 'Bizler ve Sizler / Yalvarırım'ı 1976 yılında yayınlayan sanatçı, üç ay sonra ise "Sizin Zerrin'iniz deli vallahi deli! Ney yapayım? Ben böyleyim... Sakın çok kızmayın olur mu?" mesajı ile müziğe geri dönmüştü.

Ani karar değişiklikleri dikkat çeken ünlü şarkıcı, sağlık durumuna ilişkin çok konuşulacak bir açıklamada bulunmuştu.

Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl? Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl?

'DEFOLUP GİTMEK İSTİYORUM' 

Kişilik bozukluğu hastalığıyla mücadele ettiğini açıklayan Zerrin Özer, Instagram hesabından şu ifadeleri kullanmıştı:

"Defolup gitmek istiyorum. Nasıl uçlardasınız; ben borderline'ım, ya sizler? Beni tanıyor musunuz! Bıktım artık. Beni yaftalamanızdan bıktım, bazı kuş beyinlilerden! Yeter, yeter be!"

Son olarak yıllar sonra arka arkaya çıkardığı iki şarkısı, ‘Külfet’ ve ‘Basit Numaralar’ ile büyük çıkış yaşayan Zerrin Özer'in son olarak artan Anksiyetesi hastalığından dolayı Darülaceze’de tedavi altına yattığı belirtilmişti.

Anksiyetesi artan sanatçının yakından takip edilebilmesi için doktorunun tavsiyesi üzerine böyle bir karar aldığı öğrenilmişti. Daha önce omuriliğinden ameliyat olan Özer’in bu sağlık sorununa da çözüm aranacağı belirtilmişti.

Tedavisi tamamlanan Özer, taburcu oldu. Zerrin Özer, sağlık durumunu Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı:

"Kıymetli sevenlerim; Dün itibarı ile sevgili doktorumun vesile olduğu, değerli kurum Darülaceze'deki tedavim sona erdi. Tüm ekibe sonsuz teşekkürler ederim."

DARÜLACEZE'DEN ÇAM VE SAKURA HASTANESİNE

Zerrin Özer açıklamasında Cumhurbaşkanlığı Danışmanına da teşekkür etti:

Kıymetli sevenlerim ;

Dün itibari ile sevgili doktorumun vesile olduğu, değerli kurum Darülaceze'de ki tedavim sona erdi. Tüm ekibe sonsuz teşekkürler ederim.

Bundan sonra ki aşamada günlük hayatımı az da olsa etkileyen yürürken yaşadığım denge problemiyle ilgili tedavi sürecim muhteşem tıbbi donanım ve profesyonel ekibe sahip Çam ve Sakura hastanesinin kıymetli doktorları tarafından yönetilecektir.

Tüm bu sürecin ilk gününden itibaren ilgisi ve desteği ile yanımda olan Sayın Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sayın Ahmet Selim Köroğlu' na ve bundan sonraki süreçte sağlığımı huzurla emanet ettiğim Çam ve Sakura hastanesi başhekimi Sayın Prof.Dr.Nurettin Yiyit' e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi dolu Saygılarımla Canlarım...

Zerrin Özer"

Editör: Olcay Ünal Sert