80'li yıllara damgasını vuran Arabesk müziğin usta sanatçısı Devran Çağlar 15 Ağustos 2019 da kalp krizi sonucu aramızdan ayrılmıştı. Marmaris İçmeler de toprağa verilen Devran Çağlar'ın anma töreninde sanat dünyasından yalnızca Seda Bütün hazır bulundu. 

Devran Çağlar'ın 20 yıllık dostu olduğunu belirten Seda Bütün; "Sanat dünyası malesef çok vefasız. Devran herkesin yardımına koşan biriydi. Biz yıllarca aynı sahneyi paylaştık. Birlikte 'Masal Gibi' adlı şarkıya düet yaparak klip çekmiştik. Ben buradayım ama birçok sanatçı dostu yok. Gidenin vah hâline... Tüm dostları anma törenine katılarak burada olmalıydı. " dedi.

Seda Bütün, Devran Çağlar'ı aramızdan ayrılışının 3. yılında unutmadı. Genç şarkıcı vefasızlığa isyan etti.

19 Mayıs Coşkusu “Bu Memleket Bizim” Oyunuyla Yaşandı 19 Mayıs Coşkusu “Bu Memleket Bizim” Oyunuyla Yaşandı

Devran Çağlar kimdir?

Arabesk müziği sanatçısı Devran Çağlar 1 Ocak 1963'de Adana'da doğdu. 1990'lı yılların arabesk müziğinde önemli seslerinden olan Çağlar kariyeri boyunca 3 sinema filminde rol aldı. Asıl adı ise Muastafa Dağlar'dır.

Özellikle ses tonuyla Bülent Ersoy'la benzetilen sanatçı seslendirdiği "İnsan Ararım" , "Ayrıldık", "Gittin", "Öldürürüm Kendimi" gibi seslendirdiği parçalarla dikkat çekmiştir.

1990'lı yılların sonlarında müzik yaşamından kopan Çağlar uzun yıllar Almanya'da yaşamını sürdürmüştür. Çağlar, son dönemlerinde ise oyuncu Eşref Kolçak'ın oğlu ve şarkıcı, müzisyen Harun Kolçak'ın kardeşi olduğu yönünde haberlerle gündeme gelmiştir.

Editör: TE Bilisim