Ateşle barut yan yana durmaz! 'Gelin'de heyecan dorukta! Ateşle barut yan yana durmaz! 'Gelin'de heyecan dorukta!
Dilber'in pavyon dansı Ankaralı Seymenleri ayaklandırdı. Tartışmalı dizi ''İnci Taneleri''nin başrol karakteri Dilber'in pavyonda yaptığı dans Ankara Seymenlerini ayaklandırdı. Seymenler Kulübü Başkanı Şerafettin Demir, "dizinin yayından kaldırılması için son nefesime kadar mücadele edeceğim" dedi.
Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve başrolünde oynadığı İnci Taneleri dizisi ilk bölümünün yayınlanmasının ardından tartışılmaya devam ediyor. Dizi de Hazar Ergüçlü nün canlandırdığı Dilber karakterinin pavyonda Sincanlı Erkal'ın seslendirdiği oyun havası ile yaptığı dans beğeni toplarken tepkileri de beraberinde getirdi. 

Gözcü Tv den Alptekin Aydoğan'a konuşan Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir; "Dizi de Yılmaz Erdoğan'ın canlandırdığı Adem karakteri ile Hazar Ergüçlü'nün canlandırdığı Dilber karakterinin 60'lı yaşlarda bir adam ile yirmili yaşlarda bir genç kadının ilişkisini normalleştiriyor. Kültür ve ahlaki hayatımıza uymayan bu bu dizinin yayından kaldırılması için son nefesime kadar mücadele edeceğim." dedi. Demir ayrıca, 'Ankara oyun havası' şeklinde yayılan bu müziğin dejenere edilmiş olduğunu belirtirken seymen kültürü ve ahlaki değerlerin koruyucusu olacaklarını belirtti. Bu amaçla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, RTÜK Başkanı ve İçişleri Bakanı'ndan randevu talep ettiklerini belirten Demir, dizi yayından kaldırılana kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Hazar Ergüçlü, Dilber dansı ile tüm izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. İnci Taneleri dizisi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Editör: Haber Merkezi