Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren ve başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan, Melisa Döngel gibi isimlerin yer aldığı 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin gösterimi durduruldu.

Cem Karaca'nın hayatını anlatan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filmi hakkında İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından yayımının durdurulması kararı çıktı. Karaca'nın eşi İlkim Karaca, sanatçının hayatını konu alan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi'ne başvurmuştu. Bu karara göre filmin yayımlanması durduruldu. İcra daireleri durdurma için yetkili kılındı.

Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl? Ahu Tuğba'dan haber var... Ahu Tuğba'nın son sağlık durumu nasıl?

Filmin çekilmesine izin veren Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca, "Yapımcılar İlkim Karaca'ya ulaştı ve 16 milyon talep etti. Film 1987 senesinde bitiyor. Ondan izin alınmasına gerekecek bir durum yok. Çünkü babamla 2000'li yıllarda evlenmişti" dedi.

İLKİM KARACA'NIN AÇIKLAMALARI

İlkim Karaca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem'in yaşamını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü" ifadelerini kullandı. Ayrıca, "Bir kişinin ölümünün ardından onunla ilgili bir film çekmek etik midir?" sorusuna cevap vererek, "Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, 'Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum' şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi