Ramazan ayı başlar başlamaz gözler emekli ikramiyeleri haberlerine çevrildi. Bayram ikramiyeleri, her bayram öncesi belirlenen tarihlerde emeklilerin hesabına yatırılıyor. Yılda iki defa Ramazan ve Kurban Bayramı'nda ödenen bayram ikramiyesi Ramazan ayı için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olacağını açıkladı. Peki , emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu 2023, ne zaman yatacak? En düşük emekli bayram ikramiyesi ne kadar? İşte bayram ikramiyesi 2023 son durum...

Uğurcan Kapıdağ deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor Uğurcan Kapıdağ deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliye bayram ikramiyesinin 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Elitaş, "16 maddelik yasa teklifine 2 madde daha ilave ediyoruz. Basın toplantısından sonra Cumhurbaşkanımızla konuştuk. 1100 TL ikramiyeye 900 TL ilave ile 2 bin TL olacak. Bu düzenlemeyi de yasa teklifine ekliyoruz." dedi.

Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye 2 bin lira ikramiye ödemesi yapılacak.

EYT'lilerle birlikte 15 milyon emekli zamlı bayram ikramiyesinden faydalanacak.

Bayram ikrameyesinde artışa yönelik düzenleme Meclis'e sevk edilecek torba yasa teklifine eklenecek. Teklifin yasalaşmasıyla 2 bin TL'lik ikramiye ilk bayramdan itibaren geçerli olacak.

En düşük emekli aylığının artırılmasıyla ilgili konuşan Elitaş, 7 bin 500 altında 8 milyon 796 bin kişinin emekli aylığı aldığını açıkladı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin TL olacağını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, açıklamasında, "EYT’lilerden yıl sonuna kadar 2 milyon 250 bin kişi emekli olduğunu düşünürsek .5 milyon daha gelirse 15 milyon kişi 2 bin liralık bayram ikramiyelerinden faydalanmış olacaklar.

Kamuoyunda soru işaretleri var. Kanun teklifi TBMM’de yasalaşıp Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren Türkiye’de 7500 liranın altında maaş olmayacak." ifadelerine yer verdi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

2022 yılında Kurban ve Ramazan Bayramı’nda emeklilerin hesaplarına 1.100 TL aktarılmıştı. Ancak henüz 2023 yılında bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Ramazan Bayramı bu yıl 21 Nisan’da başlayacak. Bayramdan en geç 1 hafta önce ikramiye ödemelerinin hesaplara yatırılması bekleniyor.