ENGİN POLAT TEK KİŞİLİK ODADA KALIYOR

Engin Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya, müvekkilinin cezaevinde tek kişilik odada kaldığını ve bu sürecin onun için büyük bir değişim olduğunu belirtti.

Avukat Kaya, "Hayat burada bir imtihan dünyası. O kadar toplum önündeydin ki. Şimdi, tek bir odadasın ve sadece 3 kişi falan ile vakit geçiriyorsun. Örneğin, Engin tek kişilik odada kalıyor. Bence bu deneyim onun için faydalı olabilir. Milyonlarca insanın hayranlıkla takip ettiği bir yaşam tarzından tek kişilik hücreye. Varoluşunun cilvesi gibi bir şey" dedi.

“ŞOV YAPMAK SUÇ DEĞİL”
Polat çiftinin lüks yaşantılarına dair görüntülere de değinen avukat Hüseyin Kaya, "Bu suç değil, sadece bir gösteri. Bu görüntülerde suç unsuru bulunmuyor. Sadece bir şov. Popüler kültür, şov kahramanları üretir. Kahramanlar düşünceyle ahlaki değerleri yansıtır. Bu belki eleştirilebilir, ancak toplumun genelinde bu tarz yaşam tarzları yaygın hale geldiğinde eleştirilecek bir şey olmaktan çıkar. Bu, sosyolojik bir gelişme. Takipçileri, bunun suç olmadığını düşünüyor. Eleştirilebilir, ancak bu nedenle suç işlenmez" şeklinde konuştu.

ENGİN POLAT ÇOK PİŞMAN!
Avukat Hüseyin Kaya ayrıca Engin Polat'ın pişmanlığını da paylaştı. Engin Polat'ın, "Keşke tanınmamış olsaydık, keşke ailemle çocuklarımla huzurla gezebilseydim" dediğini aktaran Avukat Hüseyin Kaya, vergi borcuyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Vergi borcumuzu ödemek için dilekçe verelim, devlete ne varsa satalım ve 15 günde alalım, 10 milyondan fazla ödeyelim, dediğimde vergi borcunun çok yüksek olacağını ve ödeyemeyeceğini düşünüyordu. Mali müşavirler, şu anda tedbir alınmış olan paraları ve arabaları hesapladılar. Bu paralar ve arabalar, daha önceki işlerinden kaynaklanıyor ve suçla ilgili değil." Avukat Hüseyin Kaya bu açıklamaları Ankaramasası'na yaptı.

Engin Polat'ın saçını ve sakalını kestiğini; ayrıca namaza başladığını söyleyen avukat Kaya, şöyle devam etti: "Engin 'Keşke asgari ücret düzeyinde olsaydık da çoluk çocuğumla olabilseydim' dedi. Ayrıca Mai ve Siyah kitabını okuyor."

Engin Polat'ın tek; Dilan Polat'ın ise 3 kişilik koğuşta kaldığı ve sürekli ağladığı öğrenildi. Kaya, Dilan Polat için "Enerjisi azaldı" ifadesini kullandı.

“BU ELİM, İKİ KİŞİNİN (DİLAN POLAT-ENGİN POLAT) AŞKINA OBJE OLDU”
Çifti bir araya getiren kişi avukatları Hüseyin Kaya oluyor. Avukat Hüseyin Kaya, Dilan Polat'ın zekası ve eşine olan sevgisini, "Bu elim iki kişinin aşkına obje oldu" sözleriyle paylaşarak şunları ekledi:

"Bir gün Dilan, elimi öpmek istediğini söyledi. Ben elimi öptürmeyi sevmem, bu yüzden başta tereddüt ettim. Sonra birden cin gibi bir fikirle geldi: 'Elini silmeden, Engin'e git ve o elini öpsün' dedi. Bu jest, elimi sadece bir nesne olmaktan çıkarıp, iki kişinin aşkına bir obje haline getirdi. Engin'e götürdüm ve gerçekleşti. Bu olayın ardından Engin sakallarını kesti, saçlarını kesti, namaza başladı ve kitap okuma alışkanlığı edindi. Ayrıca, Dilan Polat Arapçasıyla "İnşirah" suresini okuyor ve birkaç sureyi biliyor."

Müjde Ar'dan gönderme "Balkon boş kalmasın, Orhan Gencebay'ı çağırsın" Müjde Ar'dan gönderme "Balkon boş kalmasın, Orhan Gencebay'ı çağırsın"

Editör: Haber Merkezi