Bir süredir kanser ile mücadele eden Erkan Özerman, bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını 86 yaşında kaybetti. Ünlü organizatörün pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü duyurulmuştu. Kanser rahatsızlığının metastaz yapması sonucu vücudun diğer organlarına da yayıldığı öğrenilmişti. 

Erkan Ozerman Pandemide

Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı

Erkan Özerman bir yıl önce "Hayatımın sonunu yaşıyorum. Tesadüfen doktorun bir ricasıyla 'MR çekelim' deyince çekelim dedim. MR benim kanser olduğumu söyledi. Kanser metastaz yapmış, karaciğere geçmiş. Yaşımdan ötürü doktorlar ameliyat yapmıyorlar. Çok iyi bir onkolog beni elinden geldiğince götürüyor" demişti.

Erkan Özerman Ajda PekkanAjda Pekkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Sevgili Erkan Özerman'ı kaybetmiş olmamım derin üzüntüsünü yaşıyoruz, mekanı cennet olsun. Özerman ailesine sabırlar dilerim..." notunu düştü. Özerman, Süperstar'a Kuruçeşme konserinin kulisinde İzmirli Dario Moreno'nun hayatını kaleme aldığı kitabı hediye etmişti.

Erkan Özerman jüri başkanı ve kız kardeşi Nurkan Özerman Tekelioğlu

EĞLENCE DÜNYASININ MİMARIYDI

Erkan Özerman 1938 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda eğitim gördü. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu. 1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.

Erkan Ozerman Dario Moreno

Ödülleri : 1977 Midem Cannes FIDOF Özel Ödülü1980 Paris Altın Eyfel Ödülü1986 Oscar de France Ödülü1997 Best Model of The World 10. Yıl Uluslararası Başarı Ödülü Madalyaları : 2001 Chevalier Dans l'Ordre National du Mérite (Fransa Devlet Liyakat Madalyası)2004 TC Dışişleri Bakanlığı, Japonya Türk Yılı Özel Madalyası

Erkan Ozarman

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

Erkan Özerman 1938 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda eğitim gördü. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı.

Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu.

Erkan Ozarman 21976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'üstlendi. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.

Erkan Özerman Foto Olcay Unal Sert Best Model Of Turkey 2002Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Çağatay Ulusoy, Berk Atan, Azra Akın, Deniz Akkaya, Çağla Şikel, Hande Subaşı dahil bir çok popüler isme şöhretin kapılarını açtı. 

Erkan Ozerman Kivanc Tatlitug Photo Olcay Unal SertErkan Özerman ve Kıvanç Tatlıtuğ, gazeteci Olcay Ünal Sert'e Best Model Of Turkey yarışması döneminde objektife böyle poz vermişti.

Erkan Özerman Gazeteci Olcay Ünal Sert Crr De Emel Sayın Konserinde 2018 Img 20180425 Wa0021

Erkan Özerman gazeteci Olcay Ünal Sert ile CRR de Emel Sayın konserinde. (2018) 

Editör: Haber Merkezi