Ünlü aktör Kadir İnanır'ın felç geçirdikten sonra acil ameliyata edildiği belirtildi. Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, ameliyatının başarılı geçtiğini söyledi ve "Yoğun bakımda, durumu stabil" dedi.

Sanatçının yeğeni Levent İnanır ise oyuncunun hayati tehlikesinin kesinlikle olmadığını söyledi.

Kadir İnanır

Kadir İnanır, Beykoz'daki ikametinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Felç geçiren İnanır'ın bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi.
Hastanede beyin tomografisi ve MR çekilen sanatçı, acil ameliyata alındı.

Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır'ın ameliyatının başarılı geçtiğini belirterek, "Yoğun bakımda, durumu stabil" dedi.

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise doktorların zamanında müdahale ettiğini ve hayati tehlikenin olmadığını söyledi.

Kadir İnanır Fotograf Olcay Unal Sert (Giresun Film Festivali)Fotoğraf: Olcay Ünal Sert. (Kadir İnanır, Giresun Film Festivali'nde Şehir Stadyumu'nda halkı selamlarken)

Başhekim Prof. Dr. Sağlam, “Sabah saatlerinde sevgili sanatçımız Kadir İnanır ambulansla hastanemize geldi. İlk geldiği andan itibaren acil ekibimizi toparladık. Nöroloji doktorumuz, anestezi doktoru, girişimsel radyoloji ve beyin cerrahisinden oluşan ekibimiz hızlıca toparlandı. İlk değerlendirmede, geldiğinde sağ tarafında felç vardı, şuuru kapalıydı. Değerlendirmeler sonunda tetkikler yapıldı. Beyin tomografisi çekildi, beyni besleyen ana damarda tıkanıklık tespit edildi” dedi.

Kadir İnanir Portre

İlk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirildiğini kaydeden Başhekim Sağlam, “Tıkalı damardaki pıhtı alındı, beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülerinde de işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beynin beslenmesi şu anda iyi. Entübe olarak yoğun bakıma alındı. İlk 24-48 saat içerisinde bir uyandırma yapılmayacak gelişebilecek komplikasyonlar olmadığı sürece. İşlem çok başarılı geçti. Entübe olarak yoğun bakımımızda takip ediliyor, durumu stabil” ifadelerini kullandı.

Levent İnanır da, "Hayati tehlikesi kesinlikle yok zaten. Belki araz kalabilir dediler ama erken müdahale olduğu için iyi olacak diye düşünüyoruz" dedi.

Kadir İnanır, yaklaşık 3 yıl öncede Dalaman da aniden rahatsızlanmış ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Kadir İnanır Jülide Kural'dan Açıklama

Sinema sanatçısı Kadir İnanır'ın hayat arkadaşı Jülide Kural, Kadir İnanır'ın resmi instagram sayfasından yaptığı açıklamada, ünlü aktörün beyninde ki pıhtının temizlendiği belirtildi. 

Kadir İnanır Olcay Ünal Sert 2002Kadir İnanır, Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Gazeteci Olcay Ünal Sert ile görülüyor.

Neşe Aksoy kötü haberi kendisi duyurdu Neşe Aksoy kötü haberi kendisi duyurdu

Kadir Inanır Olcay Ünal Sert

Kadir İnanır & Olcay Ünal Sert

Selvi Boylum Al Yazmalım (3)Magazinsortie.com olarak Kadir İnanır'a acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: BBC Türkçe