Tanyeli dua istedi... "Tümör küçülmüyor" Tanyeli dua istedi... "Tümör küçülmüyor"

Nişantaşı Üniversitesi öğrencileriyle Acunmedya Akademi tarafından organize edilen ‘Talks’ organizasyonunun bu haftaki konuğu olan Gözde Venedik, kendi girişimcilik tecrübesini anlatarak başladığı konuşmasına, gençlere cesaret veren cümleleriyle devam etti. Yüksek Jeofizik Mühendisi olan ve 15 yıllık üst düzey görevini bırakarak, çağa ayak uyduran dijital girişimcilik hayalinin peşinden koşan Gözde Venedik, üç yıllık emeğinin karşılığını 1.6 milyon kullanıcı ve çeşitli kurumlardan ödüllerle aldı.

Dünya üzerinde 161 ülkede kullanılan Help Steps uygulamasının şu ana kadar 26 dan fazla bireysel ihtiyaç sahibine destek olduğunun altını çizen Gözde Venedik, toplamda 225 milyar HS adım ile de çeşitli kurumlara bağış yapıldığını belirtti. Help Steps’te sokak hayvanları için faaliyet gösteren STK’lara yapılan adım bağışlarıyla yaklaşık 8 ton mama gönderimi yapıldığını ve kadar yaklaşık 7.640 fidana dönüştüğünü de sözlerine ekleyen Venedik, ‘iyilik hareketinin’ büyüyerek devam edeceğini söyledi.

Öğrencilerin isteği üzerine onlara altı değerinde tavsiyelerde de bulunan Gözde Venedik ‘İçinizdeki güce inanın. İşe kendinize bulunduğunuz yerden memnun olup olmadığınızı sorarak başlayın, kendinize dürüst cevap verin ve harekete geçin. Cesur olun hayallerinizin peşinden gidin. Yaptığınız işin parasal kazancın yanı sıra sosyal fayda sağlamasına, içinde bir ‘iyilik’ barındırmasına ve size mutluluk vermesine dikkat edin’ dedi.

Editör: TE Bilisim