Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ile Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserlerinde popun kraliçesi Hande Yener, Kuruçeşme’de büyük bir şova imza attı. Göz kamaştıran sahne performansının yanı sıra görsel şovları, dans koreografileri ile müzikseverleri büyüledi.

MAHSA AMİNİ'Yİ ANARAK SAÇLARINI KESTİ

Hande Yener, İran da baskıcı rejim yüzünden hayatını kaybeden Mahsa Amini ve özgürlüğü elinden alınmış İranlı kadınlar ve genç kızlar için sahnede saçlarını kesti. Hande Yener dünyanın çok kötü bir dönemden geçtiğini belirterek Sezen Aksu'dan "Sen Ağlama" adlı şarkıyı seslendirdi. Hüzünlü anların yaşandığı Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde Hande Yener'in dans ekibi de saçlarını keserek İran'ı protesto etti.

İran da ahlak polisi tarafından ailesinin yanında araçtan indirilerek öldürülen Mahsa Amini'nin 22 yaşında katledilişi tüm dünyada üzüntü yarattı.

"ÖZGÜRLÜK DİLİYORUM"

Konserin kapanışında 'Sen Ağlama' şarkısını ağlayarak seslendiren Hande Yener, İran'da rejim güçleri tarafından öldürülen Mahsa Amini'ye destek verdi. "Özgürlüğü için savaşan bütün kadınlar için, hayatını kaybeden minicik kızlarınız için... Onlar daha bebekler... Onlara ve dünyadaki tüm kadınlara özgürlük diliyorum! Erkeklerde bizi destekliyor. Çok teşekkür ediyorum. Biz bir arada çok mutluyuz. Çocuklarını kaybeden ailelere baş sağlığı diliyorum. Keşke saç kesmekle özgürlüklerini elde edebilseler... Bu bir simge!" diyerek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde dansçılarıyla birlikte saçlarını kesti! Sahnede dev ekranda "Dünyadaki tüm kadınlar için özgürlük istiyoruz!" yazısı ve Yener'in desteği seyirciden ayakta alkış aldı.

HANDE YENER KURUÇEŞME’Yİ YIKTI GEÇTİ!

İlginin yoğun olduğu gecede binlerce hayranının karşısına çıkan ünlü sanatçı, en son çıkardığı ‘İyi Ya’ şarkısıyla konserine start verdi. Kuruçeşme’ye özel repertuvar hazırlayan Yener, “22 yıldır beraberiz. Çok heyecanlıyım ve bir tek sizin yanınızda böyle heyecanlanıyorum. İyi ki geldiniz. Teşekkür ederim.” sözleriyle sevenlerini selamladı. Eski ve yeni şarkılarıyla harmanladığı repertuvarıyla hayranlarını mest etti. Hakan Akkaya imzalı iki özel tasarım kostüm giyinen sanatçı, kıyafet seçimi ile yine çok cesurdu. İlk bölümde inci ve değerli taşlarla el işçiliğinde işlenmiş siyah elbisesi ve dev siyah duvağı ile sahneye çıkan Yener, ikinci yarıda giydiği büyük kollu mini beyaz deri elbisesiyle benzersiz ve emsalsiz ikonik tarzını ortaya koydu. Kuruçeşme’de yapılan dev şov için Yener’in sahne tarzının tamamlayıcısı olarak 10 dansçısına Hakan Akkaya tarafından 100 parçadan oluşan 2 ayrı dans kostümü yapıldı. Hande Yener, ünlü modacı Hakan Akkaya’ya “Bu gece beni 40 kişiyle hazırladı. Bu sefer Madonna’dan önce ben giydim. Biliyorsunuz Madonna’yı giydiriyor. Kostümlerimin hepsi çok iyi!” sözleriyle teşekkür etti.

JESTİYLE HAYRANLARININ GÖNLÜNÜ FETHETTİ

Hücreler oyununun galası Uniq Hall’da gerçekleşti Hücreler oyununun galası Uniq Hall’da gerçekleşti

Samimi tavırlarıyla gönülleri fetheden Hande Yener, sahneden hayranlarına seslendi. “22 yıldır beni yalnız bırakmayan hayranlarım burada ve onlara varlıkları için çok teşekkür ediyorum. İki hayranımı buraya davet ediyorum.” diyerek sahneye çağırdı. Hande Yener ‘Armağan’ isimli şarkısını hayranıyla birlikte söyleyerek sahnede dans etti.

Kuruçeşme Açıkhava Konseri'nden diğer fotoğraflar:

Hande Yener ilginç makyajı ile de ilgi odağı oldu.

Batuhan Karacakaya

Müge Onaydın, Berfin Uluman ve Selim Akar

Hande Yener'in modacısı Hakan Akkaya, konseri en ön sıradan seyretti.

Zeynep Dizar, Faruk Ka

Editör: TE Bilisim