İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Shakespeare’in en beğenilen komedilerinden 12. Gece’yi seyircisiyle buluşturdu.

Şehir Tiyatroları, 76 yıldır sürdürdüğü Açık Hava’da tiyatro geleneğini, Shakespeare’in 12. Gece’si ile devam ettirdi.

İstanbul’un dört bir yanından gelen tiyatro seyircisi, İstanbul’un eşsiz akşamlarından birinde Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nu doldurdu. Açık Hava Tiyatrosu’nda seyirciler, bu Ağustos akşamında Shakespeare’in sanatının coşkusunu hep birlikte yaşadı.

William Shakespeare’in yazdığı,  Serdar Biliş’in yönettiği 12. Gece Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda büyük ilgi gördü.

Müjde Ar'a 50. Sanat Yılında Onur Ödülü verilecek. Müjde Ar'a 50. Sanat Yılında Onur Ödülü verilecek.

12. GECE Hakkında:

Shakespeare'in en sevilen komedilerinden biri olan 12. Gece'de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino'nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia'ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki şimdi erkek kılığındaki Viola'ya aşık olana dek. Bu sırada, Olivia'nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkâr Malvolio'ya şamatalı bir oyun oynarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikâyesini iyice kızıştırır. William Shakespeare’in yazdığı,  Serdar Biliş’in yönettiği oyunda Ali Gökmen Altuğ, Bennu Yıldırımlar, Doğan Şirin, Emrah Özertem, Ersin Umulu, Gürkan Başbuğ, Mehmet Avdan, Nilay Bağ, Özge Kırdı, Özge Özder, Nurdan Kalınağa, Senan Kara Tutumluer, Tolga Yeter rol alıyor.

Editör: Olcay Ünal Sert